Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Miłosz Zniszczoł: Przez cały mecz utrzymaliśmy koncentrację

Miłosz Zniszczoł: Przez cały mecz utrzymaliśmy koncentrację

– Jeśli będziemy grać tak jak w pierwszym secie, to jesteśmy w stanie wygrać z każdym. Ale nawet ten mecz pokazał, że chwila nieuwagi może spowodować, że możemy przegrać seta, a potem w konsekwencji nawet całe spotkanie – powiedział Miłosz Zniszczoł, środkowy Indykpolu AZS Olsztyn.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli ważne zwycięstwo w Sosnowcu, pokonując w trzech odsłonach MKS Będzin. Ta wygrana była potrzebna podopiecznym Michała Gogola, którzy wcześniej ponieśli porażkę zarówno w Pucharze CEV, jak i w PlusLidze. – Ostatnio też była ikra w naszej grze, ale nie przez cały mecz. Tylko w momentach, w których prowadziliśmy albo toczyliśmy wyrównaną walkę z przeciwnikiem. Jak on nas przełamywał, to nasze morale opadało. Tym razem udało nam się przez całe spotkanie utrzymać koncentrację. Dzięki temu była radość przez cały mecz – skomentował Miłosz Zniszczoł, według którego kluczem do sukcesu była konsekwentna gra oraz realizowanie założeń taktycznych. – Mieliśmy grać twardo, a zagrywką celować w Peszkę i Buchowskiego. Wiedzieliśmy, jakie wybory ma ich rozgrywający. Staraliśmy się to wykorzystywać, co nam nieźle wychodziło – dodał środkowy olsztyńskiej drużyny, który został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania, gromadząc na swoim koncie 11 oczek.

Mimo podniesienia z parkietu w Sosnowcu kompletu oczek podopieczni Michała Gogola nie ustrzegli się przestojów. Największy przytrafił im się w drugim secie, w którym prowadzili 21:16, a roztrwonili przewagę, wygrywając dopiero po walce na przewagi. – Nie wiem w ogóle, jak mogliśmy doprowadzić do takiej sytuacji. Jakieś głupie błędy sprawiły, że zrobił się remis. W takich końcówkach potrzebne jest trochę szczęścia – zaznaczył zawodnik Indykpolu AZS-u, który wierzy, że olsztynianie w kolejnych spotkaniach będą grali jeszcze lepiej. – Jeśli będziemy grać tak jak w pierwszym secie, to jesteśmy w stanie wygrać z każdym. Ale nawet ten mecz pokazał, że chwila nieuwagi może spowodować, że możemy przegrać seta, a potem w konsekwencji nawet całe spotkanie – zakończył Miłosz Zniszczoł.

źródło: inf. własna, uwm.fm