Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Milena Sadurek: Awans do Final Six to bardzo duże osiągnięcie

Milena Sadurek: Awans do Final Six to bardzo duże osiągnięcie

fot. twitter - Milena Sadurek

– W towarzystwie, w którym zagramy w Chinach, posiadamy raczej status kopciuszka, dlatego najważniejsze będzie to, by dziewczyny grały bez kompleksów i nie ulegały presji – uważa była rozgrywająca reprezentacji Polski, Milena Sadurek. – Dzięki udziałowi w Final Six dziewczyny zyskają cenne doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich – dodaje na łamach Przeglądu Sportowego.

Moim zdaniem w fazie interkontynentalnej bardzo dobrze wykorzystaliśmy okazję, by awansować do Final Six Ligi Narodów. Szczególnie że większość reprezentacji nie wystawiła w tych rozgrywkach swoich najmocniejszych składów i skupiła się raczej na najważniejszej imprezie tego sezonu, a więc kwalifikacjach olimpijskich – mówi była rozgrywająca reprezentacji Polski, Milena Sadurek.Trener Jacek Nawrocki nie miał takiej możliwości, dlatego praktycznie przez cały czas w Lidze Narodów wystawiał ten sam skład, w którym w ciągu fazy interkontynentalnej doszło tylko do kilku roszad. Do naszej kadry rywalizującej w Nanjing po przerwie spowodowanej kontuzją wróciła Joasia Wołosz, która rozgrywa zdecydowanie szybciej. Wprawdzie w związku z tym mogą pojawić się problemy ze zgraniem, jednak nie zmienia to faktu, że rozgrywająca Imoco Volley Conegliano jest bardzo ważnym ogniwem polskiego zespołu i znacznie go wzmocni – twierdzi Sadurek, która obecnie jest ekspertem i komentatorem jednej ze stacji telewizyjnych.

Awans do Final Six to bardzo duże osiągnięcie, zwłaszcza że po raz ostatni nasza reprezentacja wystąpiła w nim przed dziewięcioma laty, a dekadę temu cieszyła się z medalu dużej imprezy (brąz mistrzostw Europy rozgrywanych wówczas w Polsce – przyp. red.) i mam nadzieję, że w końcu doczekamy się kolejnego krążka. Gra w turnieju finałowym World Grand Prix w 2010 roku była dla nas ogromnym sukcesem, gdyż w tamtym okresie wszystkie zespoły podchodziły do tych rozgrywek bardzo poważnie. Wówczas wywalczenie tej przepustki było nie lada wyzwaniem – przyznaje Milena Sadurek.

W fazie grupowej zmierzymy się z Amerykankami i Brazylijkami. – Łatwo na pewno nie będzie, choć te drugie udało nam się już pokonać w fazie interkontynentalnej. Cały turniej jest mocno obsadzony pod względem personalnym, a drużyną, która potraktowała go ulgowo są gospodynie, u których brakuje pierwszej trener, czyli Jenny Lang Ping, oraz liderki ekipy Zhu Ting. Dzięki udziałowi w Final Six dziewczyny zyskają cenne doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. W towarzystwie, w którym zagramy w Chinach, posiadamy raczej status kopciuszka, dlatego najważniejsze będzie to, by dziewczyny grały bez kompleksów i nie ulegały presji – kończy była rozgrywająca reprezentacji.

Więcej w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved