Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Milena Radecka: Mecze w Baku nigdy nie należały do lekkich

Milena Radecka: Mecze w Baku nigdy nie należały do lekkich

– Mecze w Baku nigdy nie należały do lekkich: długa podróż i zmiana czasu są uciążliwe, a więc tym bardziej może cieszyć nasza dobra postawa – powiedziała po zwycięstwie w Lidze Mistrzyń z Telekomem Baku rozgrywająca Impelu Wrocław, Milena Radecka.

Za polskimi drużynami bardzo udana inauguracja rozgrywek Ligi Mistrzyń. Wszystkie polskie, żeńskie zespoły odniosły zwycięstwa. Najtrudniejsze zadanie stało przed wrocławiankami, które na wyjeździe mierzyły się z Telekomem Baku. Azerki w dwóch pierwszych setach kompletnie nie istniały na boisku. W trzeciej partii zerwały się do walki, prowadziły nawet 24:21, a jednak i z tej sytuacji siatkarki Impelu potrafiły wyjść obronną ręką. Zawodniczki z Dolnego Śląska nie ukrywały radości z odniesienia wygranej. –  Bardzo nas cieszy wygrana na inaugurację Champions League. Mecze w Baku nigdy nie należały do lekkich: długa podróż i zmiana czasu są uciążliwe, a więc tym bardziej może cieszyć nasza dobra postawa. Cały mecz miałyśmy pod kontrolą i pomimo trudności w trzecim secie wynikających z naszego rozprężenia zdołałyśmy wyjść z trudnej sytuacji i ostatecznie wygrać mecz bez straty seta – powiedziała Milena Radecka, rozgrywająca wrocławskiej drużyny.

Podopieczne trenera Negro na świętowanie nie mają czasu, bowiem już w weekend zmierzą się w meczu na szczycie Orlen Ligi z Chemikiem Police. W najbliższym czasie czeka je rozgrywanie meczów w systemie środa-sobota, a zmierzą się jeszcze z rywalkami z Sopotu oraz Muszyny, a także rozegrają kolejny pojedynek w Lidze Mistrzyń. Wrocławianki jednak nie zaprzątają sobie głowy liczbą spotkań, która je czeka, a z optymizmem patrzą w przyszłość. –  Faktycznie kalendarz jest napięty, ale nie zastanawiam sie nad trudnościami za tym idącymi. Jesteśmy dobrze przygotowane do sezonu i pomimo tego, że grania jest sporo, wierzę, że w każdym meczu zagramy na dobrym poziomie – zakończyła Radecka.

źródło: impelwroclaw.pl, inf. własna