Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Milan Katić: Taki sukces był Serbii potrzebny

Milan Katić: Taki sukces był Serbii potrzebny

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Wszyscy myśleli, że Polska będzie w finale i wygra ten turniej – nie ukrywa Milan Katić, serbski przyjmujący PGE Skry. Jego koledzy w niedzielę wywalczyli złoto mistrzostw Europy. – Byliście faworytem tego turnieju. Macie Wilfredo Leona, czyli najlepszego zawodnika na świecie. Wszyscy myśleli, że Polska będzie w finale i wygra ten turniej. Taki jest jednak sport i takie jest życie – dodał.

Mocno przeżywałeś niedzielny finał mistrzostw Europy?Milan Katić: Po pierwsze: wielkie gratulacje dla kadry Serbii, która zwyciężyła w mistrzostwach Europy. Bardzo się cieszę z takiego sukcesu, bo bardzo był potrzebny zarówno mojemu krajowi, jak i reprezentacji.

Byłeś zaskoczony, że to Serbia zdobyła złoto?

– Od początku wiedziałem, że stać nas na półfinał lub finał, ale przed turniejem ciężko było powiedzieć, że zwyciężymy. Zresztą, nie lubię tak mówić, bo mieliśmy wielu trudnych rywali: Francję, Polskę, Rosję… Dlatego trudno było powiedzieć, że wygramy. Tym bardziej, że słabo zagraliśmy w kwalifikacjach do igrzysk. Nie mogliśmy być więc faworytem i dlatego ten sukces jest jeszcze większy.

A Polska? Zajęliśmy trzecie miejsce.

– Byliście faworytem tego turnieju. Macie Wilfredo Leona, czyli najlepszego zawodnika na świecie. Wszyscy myśleli, że Polska będzie w finale i wygra ten turniej. Taki jest jednak sport i takie jest życie. Przecież Serbia też nie była faworytem, a wygrała.

Nie jest ci trochę żal, że zdrowie nie pozwoliło ci na występ w mistrzostwach Europy?

– Trochę tak… Mimo to, cieszę się z tego sukcesu. Zdrowie jest jednak najważniejsze. Przez pięć ostatnich lat byłem na każdym turnieju reprezentacyjnym. Niestety teraz nie było mi dane zagrać przez kłopoty z kolanem. Przyjdą jeszcze inne mecze reprezentacyjne i mam nadzieję, że też medale.

Jak się czujesz teraz?

– Każdego dnia coraz lepiej. Wierzę, że do końca sezonu będę już w optymalnej formie zdrowotnej.

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved