Milan Katić: Różnicę zrobiła zagrywka

– Uważam, że różnicę zrobiła zagrywka włoskiego zespołu. Była ona bardzo agresywna i zrobiła nam trochę krzywdy, ale my też pokazaliśmy niezłą siatkówkę – ocenił przegrany sparing z Sir Safety Perugia Milan Katić, przyjmujący PGE Skry Bełchatów.

Przerwę w rozgrywkach PlusLigi siatkarze PGE Skry Bełchatów wykorzystują na sparingowe granie z Sir Safety Perugią, która uznawana jest za jeden z najsilniejszych zespołów na świecie. W pierwszym sparingu podopieczni Michała Gogola wygrali premierową odsłonę, ale w kolejnych nie poszli już za ciosem. Ostatecznie przegrali z włoską drużyną 1:3, ale nie wynik pojedynku był najważniejszy, a sama konfrontacja z tak silnym rywalem. – Cieszymy się, że mogliśmy sprawdzić się na tle tak silnej drużyny . Jest to jeden z najlepszych zespołów na świecie. To nam pomoże w przyszłości. Staraliśmy się jak mogliśmy. Momentami gra nam wychodziła, a momentami była gorsza. Cały czas pracujemy. Mam nadzieję, że wyciągniemy z tego meczu wnioski – powiedział libero PGE Skry, Kacper Piechocki.

Bełchatowianie postawili się ekipie z Perugii, a jedynie w ostatnim secie dali się zdominować. Mimo że momentami grali dobrze, to różnicę zrobił mocny serwis przeciwników. – Było to bardzo fajne spotkanie zarówno z naszej strony, jak i ze strony zespołu z Perugii. Lepszego sparingu nie mogliśmy sobie wymarzyć. Uważam, że różnicę zrobiła zagrywka włoskiego zespołu. Była ona bardzo agresywna i zrobiła nam trochę krzywdy, ale my też pokazaliśmy niezłą siatkówkę – ocenił Milan Katić który w pojedynku towarzyskim z przedstawicielem Serie A wyszedł w podstawowym składzie. – Grałem i to jest dla mnie najważniejsze. Mamy jednak wyrównany zespół, w którym każdy może grać. Jest to bardzo dobra sytuacja dla całego zespołu. Nie jesteśmy jeszcze w pełni formy, ale to był tylko przyjacielski mecz. Najważniejsze, abyśmy byli gotowi na pojedynek Pucharu Polski z olsztynianami – zakończył serbski przyjmujący bełchatowskiej ekipy.

źródło: inf. prasowa, inf. własna