Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Milad Ebadipour: Wyjazd na igrzyska to największe marzenie

Milad Ebadipour: Wyjazd na igrzyska to największe marzenie

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Dla każdego sportowca, bez względu na dyscyplinę, wyjazd na igrzyska olimpijskie to największe marzenie – mówi Milad Ebadipour. Irańczyk wspólnie ze swoją reprezentacją w miniony weekend wywalczył w Chinach przepustkę do Tokio 2020. Co ciekawe, zaraz po zawodach… pojawił się w hali Energia. Nie zagrał jednak w meczu z AZS-em Olsztyn i jak się okazało, nie było takiej potrzeby, bo bełchatowianie poradzili sobie z rywalem i awansowali do final four Pucharu Polski. 

W olsztyńskiej ekipie pojawił się za to na boisku jego kolega z kadry Iranu Sayed Mousavi. Obaj siatkarze wywalczyli awans na igrzyska olimpijskie w Tokio, a po turnieju w Chinach natychmiast rozpoczęli podróż powrotną z Chin do swoich klubów.– Nie było łatwo nam wygrać, szczególnie w półfinale z Koreą. Dla każdego sportowca, bez względu na dyscyplinę, wyjazd na igrzyska olimpijskie to największe marzenie. Nie inaczej było z nami. Co prawda byliśmy już na igrzyskach w Rio de Janeiro, ale chcieliśmy powtórzyć to marzenie – powiedział Milad Ebadipour. Jestem zmęczony, ale to moje marzenie, żeby tutaj być, grać z tymi zawodnikami, z tym sztabem, dla tego klubu. To niesamowite uczucie i trzeba tutaj być, żeby to zrozumieć – dodał przyjmujący Skry.

Teraz irański siatkarz będzie miał dwa dni przerwy, a później wraca do treningu przed dalszymi rozgrywkami PlusLigi. – Mamy prawie dwa dni wolnego, ale potem oczywiście będziemy kontynuować przygotowania do dalszej części sezonu. To jest nasze życie i nasza praca, którą sami sobie wybraliśmy. Oczywiście jest na nas presja, bo mamy rozgrywki międzynarodowe, w tym kwalifikacje olimpijskie, a potem dochodzą jeszcze mecze w klubie. Dla nas jest to marzenie, żeby grać na tak wysokim poziomie – zakończył Ebadipour.

źródło: opr. własne, skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved