Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Mikołaj Szewczyk: Nie spodziewałem się, że dostanę ofertę z ligi włoskiej

Mikołaj Szewczyk: Nie spodziewałem się, że dostanę ofertę z ligi włoskiej

fot. olimpiasulecin.pl

– Gdy otrzymałem już konkretną propozycję, nawet przez chwilę się nie zastanawiałem. Mimo że chciałbym grać w Polsce, to w tamtejszej lidze widzę większą możliwość rozwoju – powiedział Mikołaj Szewczyk, młody przyjmujący, który w nowym sezonie będzie występował we włoskiej Serie A2 w barwach Conad Lanezia. 

Pobyt w Olimpii Sulęcin pozwolił ci się odbudować sportowo i mentalnie, sprawił, że nabrałeś ochoty na to, by szukać kolejnych wyzwań?Mikołaj Szewczyk:Przede wszystkim w Sulęcinie spędziłem cudowne trzy miesiące, które pozwoliły mi odblokować się mentalnie i uwierzyć w swoje możliwości. Wiele w tym zasługi trenera Łukasza Chajca, któremu jestem bardzo wdzięczny. Jednak uznałem, że chcę spróbować swoich sił we Włoszech, głównie ze względu na wysoki poziom rozgrywek oraz niesamowitą możliwość rozwoju, nie tylko pod względem sportowym, ale również psychologicznym.

Jak Olimpia utrzymała się w I lidze, to mówiłeś, że masz świadomość tego, iż przed tobą jeszcze dużo pracy. Nad czym musisz więc najbardziej pracować, a co uważasz za swoje silne strony?

– Oczywiście. Nadal uważam, że przede mną jeszcze bardzo dużo pracy. Myślę, że największą uwagę muszę skupić na doskonaleniu przyjęcia oraz pracę na nogach. To są chyba moje główne mankamenty. A co do mocnych stron kończyłem ostatni sezon w Olimpii Sulęcin jako atakujący. Właśnie dlatego uważam, że moimi największymi atutami są: siła fizyczna, zagrywka oraz zasięg w ataku, którym dysponuję.  

Po krótkim epizodzie w I lidze zdecydowałeś się na zagraniczny kierunek. Dlaczego twój wybór padł akurat na Włochy? Nie chciałeś zostać w Polsce, czy po prostu nie miałeś z kraju ofert, które by cię satysfakcjonowały?

– Generalnie nie spodziewałem się, że dostanę ofertę z ligi włoskiej. Gdzieś z tyłu głowy marzyła mi się taka przygoda, ale nie byłem pewny, czy ona wypali. Dlatego gdy otrzymałem już konkretną propozycję, nawet przez chwilę się nie zastanawiałem. Mimo że chciałbym grać w Polsce, to w tamtejszej lidze widzę większą możliwość rozwoju. Nie boję się wyjazdu, bo przede wszystkim czuję ogromne wsparcie ze strony rodziców, którzy stoją za mną murem i zawsze starają mi się pomagać wtedy, kiedy mam jakikolwiek problem. Jestem im za to ogromnie wdzięczny.   

Będąc bogatszym w doświadczenie zebrane na Ukrainie, łatwiej będzie ci odnaleźć się we Włoszech?

– Mimo że na Ukrainie nie spędziłem wiele czasu, to zaliczyłem debiut w Pucharze CEV, poznałem nowych ludzi, trochę nauczyłem się języka, odkryłem nową kulturę i tamtejszą mentalność. We Włoszech na pewno szybko nauczę się języka. Mam nadzieję, że bez problemu się tam zaaklimatyzuję.

Jakie cele twoja nowa drużyna stawia sobie przed nadchodzącym sezonem? A czego ty indywidualnie oczekujesz po grze w Serie A2?

– Przede wszystkim naszym celem będzie awans do fazy play-off. Chcemy bić się o najwyższe cele. A indywidualnie chciałbym grać, wygrywać i po prostu stawać się lepszym zawodnikiem. 

Nie będziesz jedynym Polakiem w Serie A2, w której zagrają jeszcze chociażby Paweł Adamajtis czy Konrad Formela. Może to wpłynąć na jakąś wzajemną motywację, by polska kolonia pokazała się z jak najlepszej strony? W ogóle według ciebie to dobry kierunek dla Polaków, którzy nie znajdują sobie miejsca w PlusLidze?

– Na pewno miło będzie spotkać kolegów z Polski po drugiej stronie siatki. Jednak ten fakt raczej nie będzie miał wpływu na dodatkową motywację. Każdy z nas ma w głowie cele na nadchodzący sezon i to, że będziemy grać przeciwko sobie, nie będzie miało znaczenia. Po prostu miło będzie porozmawiać przed lub po meczu i wymienić się doświadczeniami oraz spostrzeżeniami. Natomiast w tym momencie ciężko mi powiedzieć, czy to dobry kierunek dla wszystkich. Mam jedynie nadzieję, że to dobra droga rozwoju dla Polaków, którzy nie znaleźli sobie miejsca w PlusLidze.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved