Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mikko Oivanen: Zawsze będę chciał grać w Polsce

Mikko Oivanen: Zawsze będę chciał grać w Polsce

fot. archiwum

W środę Indykpol AZS Olsztyn musiał uznać wyższość PGE Skry Bełchatów, przegrywając 0:3. Jednak jak uważa zawodnik olsztyńskiej ekipy Mikko Oivanen, wygrana była w zasięgu jego drużyny. – Mieliśmy piłki po swojej stronie, a nie robiliśmy z tego punktów – stwierdził Oivanen.

Dla olsztynian spotkanie z bełchatowianami należało do jednych z najbardziej ważnych meczów w sezonie. Przegrana choćby jednego seta dla Skry oznaczałaby oddalenie się od finału rozgrywek, natomiast przegrana AZS-u to możliwość spadku z 8. na 9. miejsce. Niestety dla kibiców zgromadzonych w hali Urania spełnił się ten drugi scenariusz, to podopieczni Philippe Blaina triumfowali w Olsztynie. Przyczyn porażki Mikko Oivanen upatruje w wielu drobnych czynnikach, które ostatecznie złożyły się na końcowy wynik. – Myślę, że mieliśmy ogromną szansę na wygraną. Popełniliśmy podobne błędy w tych dwóch ostatnich partiach. Mieliśmy proste sytuacje do wykorzystania, ale tego nie zrobiliśmy. W tych decydujących momentach nie zagraliśmy wystarczająco dobrze. Mieliśmy piłki po swojej stronie, a nie robiliśmy z tego punktów. W niektórych momentach zostaliśmy odrzuceni od siatki i nie mogliśmy wyprowadzić ataku. Dodatkowo przeciwnik nie miał zbyt dużych problemów z naszym serwisem. To są takie małe rzeczy, ale które robią różnicę – powiedział Oivanen. Dla fińskiego atakującego był to dopiero drugi mecz w barwach Indykpolu AZS-u Olsztyn w tym sezonie. – W Olsztynie czuję się bardzo dobrze. Jak do tej pory mam same dobre wrażenia z pobytu tutaj – stwierdził Fin.

Mikko Oivanen uważa, że poziom rozgrywek PlusLigi stale podnosi się, widać to w szczególności, kiedy porównuje się poprzednie sezony z obecnym. Ponadto wskazuje na to, że drużyny grające zarówno w górnej, jak i dolnej części tabeli mają bardzo wyrównany poziom. – Myślę, że to przepaść pomiędzy tymi sezonami, w których grałem w Polsce. W tym sezonie poziom jest bardzo wyrównany. Nie tak łatwo awansować do tych najlepszych, ale również nie ma tak ogromnej różnicy pomiędzy górną a dolną tabelą. W poprzednich latach była większa różnica między zespołami. Teraz nie jest tak łatwo na żadnym poziomie – czy to w czubie tabeli, czy w środku, czy w dolnej części – dodał Oivanen. Atakujący ekipy z Olsztyna pomimo tego, że doskonale czuje się w Polsce, nie myślał jeszcze o swojej przyszłości po zakończeniu obecnego sezonu. – Jeszcze z nikim nie rozmawiałem na temat przyszłego sezonu. Oczywiście gdyby była taka opcja, to z chęcią bym został. Zawsze będę chciał grać w Polsce. PlusLiga to bardzo dobra liga, wszystko działa tutaj bardzo dobrze. Ale jak będzie, zobaczymy, jak skończymy grać – zakończył Fin.źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved