Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Miguel Tavares: Chciałbym się bawić grą

Miguel Tavares: Chciałbym się bawić grą

fot. rennesvolley35.fr

12 września rozpoczynają się mistrzostwa Europy, które w tym roku rozgrywane będą we Francji, Holandii, Słowenii i Belgii. Wśród zawodników, którzy przystąpią do rywalizacji będą m.in. przedstawiciele Cuprum Lubin – Portugalczyk Miguel Tavares i Białorusin Maksim Morozau.

Rozpoczynające się w czwartek mistrzostwa Europy są najważniejszą imprezą reprezentacyjną dla dwóch nowych zawodników Cuprum Lubin – Miguela Tavaresa i Maksima Morozau. Środkowy razem z reprezentacją Białorusi rywalizował będzie w grupie C w słoweńskiej Lublanie i zmierzy się z gospodarzami Słowenią, a także z Rosją, Finlandią, Macedonią Pólnocną i Turcją. Miguel Tavares razem z kolegami z reprezentacji Portugalii walczył będzie w grupie A, gdzie w Montpellier od piątku rywalizował będzie z Francuzami, Włochami, Bułgarami, Grekami i Rumunami.Przed rozpoczęciem turnieju nowy rozgrywający lubinian zapytany został o zbliżające się wielkimi krokami mistrzostwa Europy. Jaki jest osobisty cel Miguela Tavaresa na najbliższe dni? – Chciałbym się bawić grą, żeby nasza dyspozycja była satysfakcjonująca dla nas i naszych kibiców. Mam nadzieję, że nasza gra da nam dużo szczęścia i zabawy, da radość mi i moimi kolegom z drużyny – powiedział Tavares.

Portugalczycy trafili do trudnej grupy A, w której zmierzą się m.in. z wicemistrzami olimpijskimi i mistrzami Europy. Które miejsce, będzie satysfakcjonujące dla drużyny narodowej rozgrywającego? – Chcielibyśmy zająć czwarte miejsce  w naszej grupie i myślę, że dla nas byłby to bardzo dobry rezultat. Będę jednak szczęśliwy, gdy nasza gra będzie sprawiała radość i będziemy się bawić na boisku podczas meczów – skomentował zawodnik.

Grupa A według wielu obserwatorów jest jedną z najtrudniejszych, bowiem znalazły się w niej drużyny ze światowej czołówki. – Trafiliśmy na wymagającą grupę. Francja, Włochy i Bułgaria to niekwestionowane top 3 i drużyny, które między sobą będą rywalizować o pierwsze miejsce. Portugalia, Grecja i Rumunia są w tej drugiej trójce. Przyznam szczerze, że nie mam pojęcia, jak to na koniec będzie wyglądało, oby dobrze dla nas – przyznał Miguel Tavares i dodał.  – Myślę, że zarówno zespoły Gracji i Rumunii będą dla nas największymi rywalami. To z nimi stoczymy bój o czwarte miejsce w grupie. Oczywiście – Włosi, Francuzi i Bułgarzy to najmocniejsze zespoły w naszej grupie, ale to nie z nimi będziemy walczyć o nasze cele – zakończył zawodnik.

źródło: ks.cuprum.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved