Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Miguel Falasca: Z optymizmem patrzę na nadchodzący sezon

Miguel Falasca: Z optymizmem patrzę na nadchodzący sezon

fot. Joanna Skólimowska

– Nadchodzący sezon będzie bardzo ciekawy. Wiele zespołów się wzmocniło, każdy będzie szukał swojej szansy. W moim odczuciu liga nigdy nie była tak wyrównana – mówi o startującej w piątek rywalizacji w PlusLidze prezes PGE Skry Bełchatów, Konrad Piechocki.

Już w piątek wystartuje nowy sezon PlusLigi. W nim ponownie 14 zespołów powalczy o jak najlepsze wyniki. Jednym z kandydatów do zdobycia medalu jest PGE Skra Bełchatów, ale inne zespoły również mają wysokie cele. W dodatku każdy punkt zdobyty w rundzie zasadniczej może mieć niebagatelne znaczenie dla końcowych losów poszczególnych drużyn, a wszystko dlatego, że w rozpoczynających się rozgrywkach tym razem zabraknie klasycznej walki w play-off. – Nadchodzący sezon będzie bardzo ciekawy. Wiele zespołów się wzmocniło, każdy będzie szukał swojej szansy. W moim odczuciu liga nigdy nie była tak wyrównana. Dodatkowo została zmieniona formuła rozgrywek po rundzie zasadniczej. To sprawia, że każde spotkanie będzie dla nas bardzo ważne – powiedział Konrad Piechocki. Po bardzo trudnym sezonie, który za nami, ciężkim okresie przygotowawczym, dziś jesteśmy w komplecie, w szerokim składzie i mocno zmobilizowani. Wierzę, że na koniec wspólnie będziemy cieszyć się z odzyskania mistrzostwa Polski – dodał szef bełchatowskiego klubu.

Bełchatowianie ponownie będą rywalizowali na trzech frontach. Grania będą mieli więc sporo, ale chcą zarówno na krajowym podwórku, jak i na europejskiej arenie pokazać się z dobrej strony. Wprawdzie Skra będzie musiała popracować jeszcze nad zgraniem, ale i tak jej sztab szkoleniowy był w dość komfortowej sytuacji, gdyż w okresie przygotowawczym miał do dyspozycji zdecydowanie więcej graczy niż chociażby rok wcześniej. – Wszystkie trzy rozgrywki, w których weźmiemy udział, czyli PlusLiga, Puchar Polski i Liga Mistrzów, są dla nas ważne. Chcemy rywalizować na każdym froncie. Ten okres przygotowawczy był dla nas łatwiejszy niż poprzedni, kiedy wraz ze sztabem mieliśmy do dyspozycji zaledwie czterech siatkarzy. W tym roku w przygotowaniach wzięło udział więcej graczy. Z optymizmem patrzę na nadchodzący sezon. Już za chwilę start rozgrywek, będzie czas na zgranie zespołu, ale tę pracę będzie trzeba koordynować – podsumował trener Miguel Falasca.Radości z rozpoczynania się rywalizacji w PlusLidze nie ukrywa atakujący bełchatowskiej Skry. Miał on w tym roku sporo czasu na odpoczynek, więc na pewno jest już głodny gry i walki o ligowe punkty. – Przed nami bardzo wyrównany sezon. Mam nadzieję, że będzie on dla nas udany, ale wszystko okaże się w maju. Każdy z nas ma jednak w sobie na tyle wiele ambicji i woli walki, że wspólnie postaramy się stworzyć coś wielkiego. Cieszę się, że nowy sezon już się rozpoczyna. Gwarantujemy walkę i emocje, ale nie mogę obiecać, że to wystarczy do zdobycia medali. To jest sport i wszystko zweryfikuje boisko – ocenił Mariusz Wlazły, atakujący brązowego medalisty PlusLigi.

źródło: inf. własna, skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved