Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Miguel Falasca ściągnie Uriarte do Włoch?

Miguel Falasca ściągnie Uriarte do Włoch?

fot. Katarzyna Antczak

Niemal przesądzone jest odejście Nicolasa Uriarte z PGE Skry Bełchatów, media na jego miejsce przewidują reprezentanta Polski Grzegorza Łomacza. Jaki będzie następny klub Argentyńczyka? Włoski serwis volleyball.it twierdzi, że będzie to włoska Monza, którą prowadzi były trener finalisty PlusLigi, Miguel Falasca.

Miguel Falasca był zawodnikiem PGE Skry Bełchatów w latach 2008-2012 i zdobywał z nią trzy mistrzowskie tytuły. Po sezonie gry w rosyjskiej Ufie prezes Konrad Piechocki postanowił mianować Hiszpana trenerem zespołu z Bełchatowa, a funkcję tę sprawował przez trzy kolejne lata. Wywalczył wówczas jeden mistrzowski tytuł, dokładając do tego Puchar i Superpuchar Polski.Jak się okazuje, Falasca może ponownie spotkać się z zawodnikiem, który w PGE Skrze miał zadanie go zastąpić na pozycji rozgrywającego. Nicolas Uriarte po czterech latach spędzonych w Polsce ma zmienić klub, a włoskie media sugerują, że będzie nim Vero Volley Monza, dowodzony właśnie przez Falascę.

Najbardziej rozpoznawalnymi zawodnikami występującymi w Monzy są obecnie legendarny Brazylijczyk Leandro Vissotto, serbski rozgrywający Nikola Jovović i Niemiec Christian Fromm. Klub ma zmienić drugi z wymienionych, który otrzymał oferty z Turcji oraz Rosji, co oznaczałoby zwolnienie miejsca dla Uriarte.

Miejsce Argentyńczyka w PGE Skrze ma zająć reprezentant Polski, Grzegorz Łomacz.

źródło: polsatsport.pl, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-04-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved