Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Miguel Angel De Amo: Uwielbiam polskich kibiców

Miguel Angel De Amo: Uwielbiam polskich kibiców

fot. CEV

Reprezentacja Hiszpanii ostatni raz złoty medal mistrzostw Europy wywalczyła dziesięć lat temu w Moskwie. Hiszpanie w fazie grupowej LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017 zmierzą się z Bułgarią, Słowenią i Rosją. – Nasz cel jest bardzo prosty – koncentrujemy się na jednym meczu i próbujemy go wygrać. Jeśli będziemy wybiegali myślami do kolejnej rundy turnieju, to popełnimy wielki błąd. Mamy świadomość tego, że nie jesteśmy najmocniejszym zespołem podczas mistrzostw Europy – mówi Miguel Angel De Amo, rozgrywający hiszpańskiej drużyny i były zawodnik AZS-u Częstochowa.

Bezpośrednio przed rozpoczęciem LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017 rozegraliście trzy sparingi z Estonią. Jesteście zadowoleni ze swojej gry?Miguel Angel De Amo: – Tak, jesteśmy. Przegraliśmy dwa mecze, ale udało się nam odnieść jedno zwycięstwo. Jednak poziom naszej gry podnosił się z meczu na mecz. Dlatego podczas trzeciego spotkania odnieśliśmy pewne zwycięstwo 3:0. To były naprawdę dobre mecze.

W fazie grupowej zmierzycie się z Bułgarią, Rosją i Słowenią. Dla was to chyba nie jest łatwa grupa?

To prawda, to trudna grupa, ale pracujemy ciężko, żeby odnieść jedno zwycięstwo. Dzięki temu będziemy mogli awansować do kolejnej rundy turnieju. Oznacza to również, że będziemy mieli kolejne szanse na grę podczas mistrzostw Europy.

Szkoda, że nie zagracie w polskiej grupie. Pamiętasz, jak przed losowaniem grup wspominaliście, że bardzo chcielibyście zagrać z Polską…

Losowanie nie było dla nas aż tak szczęśliwe. A poważnie mówiąc, to oglądałem wiele meczów z udziałem Polaków. W halach panuje wspaniała atmosfera i nie ukrywam, że chciałbym to przeżyć. Naprawdę uwielbiam polskich kibiców i ich sposób dopingowania zespołów. Osobiście lubię grać, kiedy kibice przeciwnej drużyny głośno wspierają swoich zawodników.

Miał pan okazję grać w Polsce i obserwować to, jak kibice wspierają swoje drużyny. Jesteście przygotowani na taki doping?

Jesteśmy przygotowani i chcemy to przeżyć! Będziemy mieli swoich kibiców podczas meczów w Krakowie, ponieważ wielu Hiszpanów mieszka w waszym kraju. Na pewno będziemy czuli ich doping i wsparcie. Mam nadzieję, że będą cieszyć się razem z nami.

Z racji tego, że przez rok grał pan w PlusLidze, koledzy pytali pana o poziom zainteresowania siatkówką w naszym kraju? Pytali, na co muszą się przygotować?

Polska liga jest teraz bardzo interesująca. W PlusLidze jest wiele silnych drużyn cieszących się dużym zainteresowaniem mediów, co dodatkowo wspiera rozgrywki. Wielu moich kolegów z reprezentacji chciałoby zagrać w Polsce. Osobiście też nie ukrywam, że bardzo chciałbym wrócić w przyszłości do PlusLigi.

Jesteście już praktycznie na ostatniej prostej okresu reprezentacyjnego, który rozpoczęliście w maju. To był bardzo pracowity czas.

Dla nas było to bardzo dobre lato. Udało się nam awansować do Final Six Ligi Światowej II dywizji. Walczyliśmy także o kwalifikacje na mistrzostwa świata i niewiele zabrakło, abyśmy ten awans wywalczyli. Ponadto dwukrotnie pokonaliśmy drużynę Niemiec, więc mamy swoje powody do zadowolenia.

Dziesięć lat temu reprezentacja Hiszpanii zdobyła złoty medal podczas mistrzostw Europy w Moskwie. Jaki cel stawiacie sobie przed LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017?

Nasz cel jest bardzo prosty – koncentrujemy się na jednym meczu i próbujemy go wygrać. Jeśli będziemy wybiegali myślami do kolejnej rundy turnieju, to popełnimy wielki błąd. Mamy świadomość tego, że nie jesteśmy najmocniejszym zespołem podczas tych mistrzostw Europy.

Pana zdaniem które drużyny mają szanse na wygranie mistrzostw Europy?

Jest wiele drużyn, które mają szanse. Osobiście lubię francuską drużynę, ale jeszcze cztery, a może pięć drużyn ma realne szanse na medale mistrzostw Europy.

Rozmawiała: Katarzyna Porębska, więcej w serwisie PlusLigi

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved