Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mierzejewski i Zabłocki zostają w Olsztynie

Mierzejewski i Zabłocki zostają w Olsztynie

Marcin Mierzejewski i Jakub Zabłocki będą w kolejnym sezonie reprezentować barwy Indykpolu AZS Olsztyn. Kontrakty zarówno libero akademików, jak i szkoleniowca AZS-u zostały przedłużone o dwa lata.

Marcin Mierzejewski to postać dobrze znana olsztyńskim kibicom. Pierwsze kroki w karierze stawiał w AZS-ie Olsztyn. Przez kolejne dwa sezony występował w Gwardii Szczytno, aby w 2004 roku powrócić do stolicy Warmii i Mazur (był zawodnikiem akademików w latach 2004-2005 i 2010-2012). W swojej karierze grał również w: Gwardii Wrocław, ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, MKS-ie Banimeksie Będzin czy Victorii Wałbrzych. Po zakończeniu kariery zawodniczej Marcin Mierzejewski objął funkcję II trenera Cuprum Lubin (2016-2017). W minionym sezonie dołączył do sztabu szkoleniowego Indykpolu AZS Olsztyn i będzie jego częścią przez kolejne dwa lata. – Negocjacje były bardzo krótkie – przyznał Marcin Mierzejewski. – Jestem w swoim rodzinnym mieście, pracuję w klubie, w którym się wychowałem i to było głównym powodem przedłużenia umowy. Wynik z poprzedniego sezonu, który udało nam się osiągnąć, jest bardzo dużą motywacją do jeszcze cięższej pracy.Dla Jakuba Zabłockiego będzie to już czwarty sezon w barwach olsztyńskich akademików. W swojej karierze występował w dwóch olsztyńskich klubach – Chemik oraz UKS Tempo, a później trafił do SMS-u PZPS Spała (w okresie młodzieżowca został wicemistrzem Polski kadetów oraz zdobył młodzieżowe mistrzostwo Polski z SMS-em PZPS Spała). Od sezonu 2015/2016 jest zawodnikiem Indykpolu AZS Olsztyn. Kontrakt libero ekipy ze stolicy Warmii i Mazur został przedłużony o dwa lata. – Negocjacje trwały trochę czasu, lecz osiągnęliśmy porozumienie – zdradził Zabłocki. – Od trzech lat, kiedy bronię barw AZS-u, mamy bardzo dobry zespół. Z roku na rok osiągamy również coraz lepsze wyniki. Cieszę się, że mogę się rozwijać i mimo że nie gram tyle, ile bym chciał, to czuję, że wykonałem pewien krok do przodu. Cieszę się, że będę mógł pracować przez kolejne dwa lata w tym zespole.

Zadowolenia z przedłużenia obu umów nie krył Tomasz Jankowski, prezes Piłki Siatkowej AZS UWM S.A. w Olsztynie. – Bardzo cieszę się z podpisania nowych umów – mówił Tomasz Jankowski. – Kuba Zabłocki jest bardzo dobrym libero. Problem jest taki, że ma konkurencję w postaci Michała Żurka, który zaliczył bardzo dobry sezon. Myślę, że przed Kubą Zabłockim jest przyszłość i za kilka lat zagra w pierwszej szóstce Indykpolu AZS Olsztyn – przyznał i dodał:  – Jeśli chodzi o Marcina Mierzejewskiego, to filozofia klubu jest taka, aby przy świetnym szkoleniowcu, jakim jest Roberto Santilli, był człowiek z Olsztyna. Może się on uczyć i być może w przyszłości objąć stanowisko pierwszego trenera. Marcin ma do tego predyspozycje. Dlatego bardzo cieszę się z nowej, dwuletniej umowy z Marcinem.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved