Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mickiewicz Kluczbork wygrał międzynarodowy turniej

Mickiewicz Kluczbork wygrał międzynarodowy turniej

Siatkarze Mickiewicza Kluczbork w trakcie sezonu wyjechali do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Pierwszoligowiec wystąpił tam w międzynarodowym turnieju towarzyskim. Podopieczni trenera Łysiaka nie przegrali żadnego meczu a trzech zawodników otrzymało indywidualne wyróżnienia.

Kluczborczanie ligowy mecz 7. kolejki z AGH Kraków przełożyli na 23 października a pojedynek w ramach Pucharu Polski z Lechią Tomaszów Mazowiecki na 6 listopada. Wszystko po to, by wziąć udział w międzynarodowym turnieju towarzyskim w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Kluczborczanie zostali zaproszeni przez Al Ain Club Sports Games, z którym sparowali w trakcie okresu przygotowawczego do Krispol I ligi. – Sam jestem ciekaw, jak to wszystko będzie wyglądać. To na pewno świetna przygoda. Natomiast nie zapominajmy, że lecimy tam do pracy i chcemy wypaść w turnieju jak najlepiej – mówił przed rozpoczęciem turnieju Konrad Mucha.

Kluczborczanie od początku pokazywali się z dobrej strony. W fazie grupowej wygrali wszystkie mecze. Otworzyli turniej zwycięstwem 3:0 nad zespołem Dharfra Club (Zjednoczone Emiraty Arabskie). Następnie po tie-breaku pokonali mistrza Omanu – Seeb Club. Rywalizację grupową zamknęło ich zwycięstwo bez straty seta nad Baniyas Club (Zjednoczone Emiraty Arabskie). Tym samym Mickiewicz wygrał grupę B. Drugim półfinalistą z tej stawki był Seeb Club, który wygrał dwa spotkania. W grupie A nie było niepokonanych drużyn. Pierwsze miejsce zajął gospodarz – Al Ain Club, zaś drugie Al Jazira.

Półfinał w wykonaniu polskiego zespołu był niezwykle emocjonujący. Pierwszego seta Mickiewicz przegrał do 15, by w drugim wygrać 25:15. Najwięcej walki było w trzeciej odsłonie, która to skończyła się wynikiem 44:42 dla Al Jaziry. Podopieczni trenera Łysiaka zdołali jednak doprowadzić do tie-breaka, którego po walce na przewagi wygrali i awansowali do finału, w którym zmierzyli się z zespołem gospodarzy. Decydujący mecz momentami był zacięty, jednak to polski zespół kontrolował przebieg gry i triumfował bez straty seta, kolejne partie wygrywając do 23, 22 i 17. Trzej siatkarze Mickiewicza otrzymali nagrody indywidualne a byli to Wladislaw Łoszakow. Artur Pasiński i Marcin Jaskółka.