Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mickiewicz Kluczbork pozostanie w I lidze mężczyzn

Mickiewicz Kluczbork pozostanie w I lidze mężczyzn

fot. 1liga.pls.pl

Decyzją Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mickiewicz Kluczbork, który spadł z I ligi meżczyzn, pozostanie w tej klasie rozgrywkowej. To konsekwencja wycofania się z rozgrywek PlusLigi Stoczni Szczecin, przez co w I lidze mężczyzn pozostało jedno wolne miejsce. Zajmie je 13. w klasyfikacji końcowej tego sezonu zespół z Kluczborka

W tym sezonie w rozgrykach play-out o utrzymanie się w I lidze mężczyzn grały cztery zespoły, z których dwa zostały zdegradowane do II ligi mężczyzn. Mickiewicz Kluczbork przegrał rywalizację z AZS-em Częstochowa 1-3 i zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej, a Olimpia Sulęcin uległa w 1-3 AZS AGH Kraków i została sklasyfikowana na ostatnim miejscu.Wiadomo jednak było, że w przyszłym sezonie w I lidze mężczyzn będzie jedno wolne miejsce. Spowodowane to było faktem wycofania się w trakciie sezonu z rozgrywek PlusLigi Stoczni Szczecin. Z ekstraklasy nikt nie spadnie, a mistrz I ligi mężczyzn ma uzyskać bezpośrednią promocję do PlusLigi. Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej zadecydował, że skład pierwszoligowców uzupełni właśnie Mickiewicz Kluczbork, a w tym sezonie I ligęmężczyzn opuści tylko jeden zespół, który zajął ostatnie miejsce.

Niedługo poznamy również dwóch beniaminków I ligi mężczyzyn, którzy zostaną wyłonieni w turnieju finałowym z udziałem sześciu najlepszych zespołów II ligi.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved