Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Mickiewicz Kluczbork chce być mocniejszy

Mickiewicz Kluczbork chce być mocniejszy

Walczący na drugoligowym froncie Mickiewicz Kluczbork poszukuje zawodników do gry w przyszłym sezonie. – Liczę, że nowy sezon nie będzie dla nas gorszy pod względem sportowym – mówi trener Mickiewicza Mariusz Łysiak na łamach serwisu nto.pl.

Mickiewicz Kluczbork w gronie drugoligowców zameldował się w sezonie 2014/2015, zaś ostatnie rozgrywki II ligi mężczyzn zakończył na czwartej pozycji. – Liczę, że nowy sezon nie będzie dla nas gorszy pod względem sportowym – mówi trener Mickiewicza Mariusz Łysiak. – Na pewno jednak musimy się poruszać w nowych realiach finansowych, a są one dla nas nieco trudniejsze. To wcale jednak nie oznacza, że mamy sobie stawiać niższe cele. Ponownie chcemy zagościć w czołówce tabeli – dodaje szkoleniowiec.Ekipa z Kluczborka nowych zawodników szuka m.in. na Ukrainie. – Prowadzimy zaawansowane rozmowy, aby sprowadzić do nas dwóch zawodników z Ukrainy – mówi trener Łysiak. – Jeden z nich jest przyjmującym, a drugi atakującym. Obaj powinni stanowić bardzo duże wzmocnienie – wyjaśnia. Mickiewicz negocjuje też z kilkoma innymi zawodnikami. W kręgu zainteresowań jest środkowy Artur Troska z innego II-ligowca – Olimpii Sulęcin oraz przyjmujący Tomasz Szumielewicz, który występował w ekipie Caro Rzeczyca, która w poprzednim sezonie zajęła miejsce tuż za Mickiewiczem w tabeli.

Treningi w ramach przygotowań do sezonu drużyna rozpocznie 15 sierpnia. Sam sezon ruszy natomiast na przełomie września i października. Na razie nie wiadomo, w której z grup II ligi, a jest ich aż sześć, Mickiewicz będzie występował. Czy to będzie nadal grupa centralna, czy też może śląska. – Dla nas to w zasadzie obojętne – twierdzi trener Łysiak. – Nie składaliśmy żadnego pisma z prośbą o przeniesienie do grupy śląskiej, ale jeśli zostaniemy do niej przerzuceni, to tragedii nie będzie – kończy.

źródło: nto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved