Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Żurek przedłużył umowę z AZS-em Olsztyn

Michał Żurek przedłużył umowę z AZS-em Olsztyn

fot. Klaudia Piwowarczyk

Michał Żurek to kolejny siatkarz, który przedłużył umowę z Indykpolem AZS Olsztyn. Nowy kontrakt libero olsztyńskich akademików będzie obowiązywał przez dwa lata. – Myślimy o dalszej budowie drużyny na nowy sezon, lecz w tym momencie ważniejsza jest dla nas walka o awans do fazy play-off – mówi prezes klubu, Tomasz Jankowski.

Michał Żurek w swojej karierze rozegrał 651 setów, co daje 166 spotkań. Obecny sezon jest dla siatkarza czwartym w drużynie Indykpolu AZS Olsztyn. W latach 2012/2014 libero wywalczył 5. miejsce w rozgrywkach PlusLigi (2013/2014). Po grze w Asseco Resovii Rzeszów (2014/2015) oraz Łucznicze Bydgoszcz (2015/2016) doświadczony zawodnik powrócił do stolicy Warmii i Mazur, ponownie osiągając z zespołem 5. pozycję na zakończenie sezonu.Tegoroczne rozgrywki nie będą ostatnimi, w których kibice będą mogli podziwiać siatkarza w olsztyńskich barwach. Kontrakt Michała Żurka z Indykpolem AZS Olsztyn został przedłużony o 2 lata. – Jestem w takim momencie swojej kariery, kiedy cenię sobie relacje międzyludzkie – przyznaje Michał Żurek. – Rozmowy, które przeprowadziłem z włodarzami klubu, powinny właśnie tak wyglądać. Siadam do stołu z osobą, której ufam, wiem, że ceni moją pracę, zaangażowanie oraz to, jak bardzo zależy ci, żeby w Olsztynie była dobra siatkówka. Podczas negocjacji nie pojawiła się u mnie chwila zwątpienia, dlatego bardzo szybko osiągnęliśmy porozumienie.

Zadowolenia z przedłużonej umowy nie kryje Tomasz Jankowski, prezes Piłki Siatkowej AZS UWM S.A. w Olsztynie. – Bardzo szybko doszliśmy z Michałem do porozumienia – mówi Tomasz Jankowski. – To kolejny zawodnik zadowolony z możliwości gry w Indykpolu AZS Olsztyn i wypada się tylko z tego cieszyć. Według mnie Michał zasługuje, aby Vital Heynen, trener reprezentacji Polski, powołał go do szerokiej kadry. Mam nadzieję, że tak też się stanie.

I dodaje: – Myślimy o dalszej budowie drużyny na nowy sezon, lecz w tym momencie ważniejsza jest dla nas walka o awans do fazy play-off.

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-03-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved