Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Żurek: Podaliśmy rękę rywalom

Michał Żurek: Podaliśmy rękę rywalom

Przed meczem rewanżowym w Będzinie Marcin Mierzejewski, II trener akademików z Olsztyna, liczył, że trzy punkty powędrują na konto jego zespołu. Ostatecznie Indykpol AZS musiał zadowolić dwie dwoma i w zespole pozostał niedosyt.

Cieszę się ze zwycięstwa. Ale żałuję, że straciliśmy punkt. Mogliśmy wygrać ten mecz 3:0. Musimy dobrze trenować i być skoncentrowani – podkreślił Seyed Mousavi, który został wybrany MVP meczu z MKS-em Będzin.

Ekipa trenera Daniela Castellaniego wskoczyła wprawdzie na 8. miejsce w tabeli, które premiowane jest udziałem w fazie play-off, ale do końca rundy zasadniczej może się jeszcze wiele zmienić. Indykpol AZS czekają jeszcze cztery spotkania – z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Cerradem Enea Czarnymi Radom, Jastrzębskim Węglem i PGE Skrą Bełchatów. W każdym z tych spotkań akademicy muszą szukać swojej szansy na ugranie punktów.

Będę patrzył na tabelę, gdy dojedziemy do ostatniej, dwudziestej szóstej kolejki. A mam też nadzieję, że wtedy w ogóle nie będą na nią patrzył, tylko skupiał się na graniu w play-offach – powiedział Michał Żurek.

Libero akademików podkreślił, że jego drużyna straciła w meczu z MKS-em Będzin dwa sety przez brak agresji we własnej grze i to nie może się powtórzyć w kolejnych pojedynkach. – Mamy dużo lepszą drużynę. Mogliśmy ten mecz lepiej kontrolować. Powinniśmy dużo bardziej agresywnie wejść w drugiego seta. To są najważniejsze momenty tego sezonu. Teraz jest moment na walkę, na zaangażowanie. Teraz jest moment, żeby zdusić przeciwnika i nie podawać mu ręki. A my podaliśmy tę rękę rywalom. Stąd przegrane dwa sety i problemy. Mam nadzieję, że wyciągniemy z tego wnioski – ocenił spotkanie siatkarz.

źródło: indykpolazs.pl, opr. własne