Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Żurek: Początki rundy mamy zdecydowanie lepsze

Michał Żurek: Początki rundy mamy zdecydowanie lepsze

fot. Katarzyna Antczak

– Bielszczanie mają problemy w przyjęciu, ale mają mocne skrzydła, więc całkiem dobrze sobie radzą na wysokiej piłce. Musimy dużo uwagi poświęcić na pracę na siatce podwójnym i potrójnym blokiem, a co się z tym wiąże także na dobrą obronę – powiedział przed meczem z BBTS-em Bielsko-Biała libero olsztyńskich akademików, Michał Żurek.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn mają za sobą udany początek sezonu. Jednak pod koniec pierwszej części rundy zasadniczej przytrafił się im lekki kryzys. Kilka zgubionych punktów spowodowało, że wypadli z czołowej szóstki i nie awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski, ale wydaje się, że powoli wracają na zwycięską ścieżkę. W ostatnich dniach lekko, łatwo i przyjemnie rozprawili się na wyjeździe z Espadonem Szczecin, a także pokonali za komplet oczek Dafi Społem Kielce, co sprawiło, że awansowali na piąte miejsce w PlusLidze, a do czwartej Asseco Resovii mają już tylko dwa oczka straty. – Każdy z nas uśmiecha się, jak wygrywamy mecze i je kontrolujemy. Szczególnie mecz w Szczecinie ułożył się od początku do końca po naszej myśli. Po gorszym okresie naszej gry wygląda na to, że początki każdej rundy mamy zdecydowanie lepsze, więc naprawdę jest z czego się cieszyć – ocenił libero olsztyńskiego zespołu, Michał Żurek.

Przed Indykpolem AZS-em wyjazdowe starcie w Bielsku-Białej, gdzie zmierzy się z miejscowym BBTS-em. Mimo że podopieczni trenera Gradowskiego znajdują się w dolnych rejonach tabeli, to szczególnie u siebie mogą być groźnym przeciwnikiem dla olsztynian. Wszak potrzebują punktów, żeby uniknąć spadku do I ligi, na pewno więc postawią wszystko na jedną kartę. Już w Olsztynie pokazali, że potrafią grać w siatkówkę, urywając gospodarzom jednego seta. – W pierwszej rundzie przeciwko nam nie grał Piotrek Łukasik. Słyszałem, że teraz gra dużo i nieźle, szczególnie w ataku. Bielszczanie dużo atakują na wysokiej piłce, czyli mają problemy w przyjęciu, ale mają mocne skrzydła, więc całkiem dobrze sobie radzą na wysokiej piłce. Musimy dużo uwagi poświęcić na pracę na siatce podwójnym i potrójnym blokiem, a co się z tym wiąże także na dobrą obronę. To nie będzie granie szybkiej piłki na pojedynczym bloku. Bierzemy pod uwagę to, że rywale mogą gorzej przyjmować, lecz musimy sobie poradzić z tym, że dobrze będą grali na wysokiej piłce. Jakoś musimy się temu przeciwstawić – skomentował defensywny zawodnik akademików, który liczy na zwycięstwo za pełną pulę punktów, ale jednocześnie z szacunkiem podchodzi do najbliższego przeciwnika. – Satysfakcjonował mnie będzie wynik 3:0 lub 3:1, ale to jest tylko sport, więc dopiero w sobotę przekonamy się, jaki będzie wynik – zakończył Żurek.inf. prasowa / własna

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved