Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Michał Żurek: Każdy z nas próbuje wykorzystać swoją szansę

Michał Żurek: Każdy z nas próbuje wykorzystać swoją szansę

fot. Katarzyna Antczak

Reprezentacja Polski w swoim piątym meczu w Lidze Narodów odniosła piąte zwycięstwo i ma na swoim koncie komplet punktów. Mecz z Chinami przebiegał pod pełną kontrolą polskiego zespołu. – Może tak to wygląda z boku, ale wystarczy jakaś jedna seria punktowa, jedna czy dwie obrony rywali i taki mecz się odwraca – mówił po meczu Michał Żurek. Trener Vital Heynen po raz kolejny dokonał licznych rotacji w wyjściowej szóstce. – Każdy z nas próbuje wykorzystać swoją szansę. Bardzo fajny występ w sobotę zanotował Bartek Kwolek – dodał libero biało-czerwonych.

Odnieśliście piąte zwycięstwo z rzędu. Można powiedzieć, że mecz z Chinami przebiegał pod waszą pełną kontrolą.Michał Żurek: – Mecze, o których mówi się, że przebiegały pod kontrolą jednego zespołu, zazwyczaj takie nie są. Może tak to wygląda z boku, ale wystarczy jakaś jedna seria punktowa, jedna czy dwie obrony rywali i taki mecz się odwraca. Trener od samego początku nas przestrzegał, żeby nie było takiej sytuacji, kiedy to w nasze szeregi wkrada się za duże rozluźnienie, za duża pewność siebie. Wtedy mogłaby się zakończyć fajna seria zwycięstw, jaką mamy.

Dużo wiedzieliście przed tym meczem o reprezentacji Chin, oczywiście pomijając ich piątkowe spotkanie z Niemcami tutaj w Łodzi?

– Wiedzieliśmy naprawdę niewiele, ogólnie ciężko się gra z zespołami azjatyckimi. Wiadomo, że Chińczycy lubią zmieniać swój skład. Nie jest łatwo to wszystko zapamiętać i zazwyczaj wygląda to tak, że siedzi z boku np. drugi trener i bardzo dużo podpowiada, wyciąga się też bardzo dużo wniosków z tego, co się dzieje na boisku.

LN M: Polska – Chiny (galeria)

Chińczycy lubią zmieniać skład, ale lubi robić to także Vital Heynen. W sobotę na boisko wybiegła zupełnie inna szóstka niż przeciwko Francji. Nie wpłynęło to jednak w żaden sposób na poziom waszej gry.

– Super. Bardzo się cieszę, że tak to wygląda. Trener dużo rotuje składem, ale mówił o tym od początku. Każdy z nas próbuje wykorzystać swoją szansę. Bardzo fajny występ w sobotę zanotował Bartek Kwolek. Zawodnicy, którzy dołączyli na ten turniej, mieli kilka dni przerwy i nie jest łatwo wyjść po takiej pauzie na boisko. Tego, co w meczu z Francją zrobił Mateusz Bieniek, może dokonać chyba niewiele osób na świecie, że po trzech tygodniach przyjeżdża i po trzech treningach demoluje zagrywką Francję. To jest fajna sprawa i świetnie być w takiej grupie.

Wspominał pan o Mateuszu Bieńku, ale z kolei przeciwko Chinom w bloku wyróżniał się Jakub Kochanowski. Zdobył tym elementem pięć punktów, ale miał także dużo wybloków.

– Do tego jeszcze Dawid Konarski także dużo blokował. Myślę, że mógł mieć nawet więcej bloków. Kuba zresztą się śmiał, że po meczu z Francją nie zapisali mu dwóch bloków, bo odnotowano mu trzy, a miał pięć. Znamy wszyscy walory w bloku zarówno Kuby, jak i Dawida. Z Kubą wiąże się taka anegdotka z naszych treningów… nikt tak nie krzyczał na naszych zajęciach, jak Paweł Woicki, kiedy ktoś atakował przez Kubę Kochanowskiego. On praktycznie od pierwszej kolejki ligowej liderował w rankingu blokujących. Cały sezon w Olsztynie ten ranking to nie był przypadek, a jeszcze jak Kuba stanie w jednej linii bloku z Dawidem, to ciężko się przez taką ścianę przebić.

W niedzielę ostatni mecz przed polską publicznością z Niemcami…

– Na pewno będzie to trudny i ciekawy mecz, ważny dla Vitala Heynena, bo kiedyś prowadził ten zespół. Żaden trener, z którym pracowałem, nie lubił przegrywać z byłym zespołem.

Jakie są plany szkoleniowca wobec Michała Żurka. Wybiera się pan na wszystkie trzy wyjazdowe turnieje, czy będzie to wyglądało inaczej?

– Ja wiem, ale nie powiem. (uśmiech) Trzeba pytać o to trenera. On ma plan i myślę, że będzie go sukcesywnie zdradzał.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved