Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Żuk: Będziemy walczyć z każdym o zwycięstwo

Michał Żuk: Będziemy walczyć z każdym o zwycięstwo

Asseco Resovia Rzeszów wygrała 3:1 w sparingu z beniaminkiem PlusLigi. – Rywalizowaliśmy na tyle, na ile byliśmy w stanie. Oczywiście możemy mieć do siebie trochę pretensji o niewykorzystane sytuacje, bo kilka piłek i może ten drugi set byłby nasz – powiedział Michał Żuk, przyjmujący Aluron Virtu Warty Zawiercie.

W okresie przygotowawczym nie brakuje meczów kontrolnych. W jednym z nich Asseco Resovia Rzeszów we własnej hali podejmowała Aluron Virtu Wartę Zawiercie. Rzeszowianie po czterech setach triumfowali 3:1. Najbardziej zacięta była druga odsłona, w której czwarta drużyna ostatniego sezonu PlusLigi wygrała dopiero po grze na przewagi. – Walczyliśmy. Nie można powiedzieć, że przeszliśmy obok meczu, czy nam się nie chciało. Rywalizowaliśmy na tyle, na ile byliśmy w stanie. Oczywiście możemy mieć do siebie trochę pretensji o niewykorzystane sytuacje, bo kilka piłek i może ten drugi set byłby nasz. W pierwszym secie było za dużo błędów po naszej stronie, a gdyby nie to, może też mógłby skończyć się inaczej – podsumował piątkowy wyjazdowy sparing z Asseco Resovią Michał Żuk, przyjmujący Aluronu Virtu Warty Zawiercie. – To kolejny materiał do analizy dla sztabu szkoleniowego w kontekście tego, nad czym musimy pracować i co należy poprawić – dodał 32-latek.

Czy w rozpoczynających się ostatniego dnia września rozgrywkach proporcje pomiędzy beniaminkiem PlusLigi a czwartą drużyną poprzedniego sezonu ekstraklasy i pozostałymi ekipami z czołówki będą podobne? – Trudno powiedzieć, jak będzie to wyglądało w lidze. Wiadomo, że od pierwszego do ostatniego meczu będziemy walczyć z każdym o zwycięstwo i zobaczymy, jak przełoży się to na wyniki – stwierdził Michał Żuk. – Myślę, że każdy z zespołów jest teraz na takim etapie, jak my. Nie ma co szukać wytłumaczenia w zmęczeniu ani narzekać, bo tak musi być. Pracujemy nad swoją formą i grą, a w trakcie sezonu przekonamy się, jakie przyniesie to rezultaty – zakończył przyjmujący beniaminka PlusLigi.

źródło: aluronwarta.pl