Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Winiarski: Spodziewam się meczu walki i emocji

Michał Winiarski: Spodziewam się meczu walki i emocji

fot. 058sport - plusliga.pl

Trefl Gdańsk w ramach 10. kolejki PlusLigi przyjechał do stolicy, gdzie o kolejne ligowe punkty powalczy z tutejszą Vervą Warszawa Orlen Paliwa. Podopieczni Andrei Anastasiego są wiceliderem rozgrywek. – Spodziewam się bardzo dobrego spotkania, ale i jednocześnie meczu walki i emocji. Zespół z Warszawy prezentuje wysoką dyspozycję, my cały czas pokazujemy, że możemy grać z każdym. Tak jak w każdym innym spotkaniu podejdziemy na sto procent i będziemy walczyć o punkty – skomentował Michał Winiarski.

Trefl Gdańsk dobrze sobie radzi w tegorocznych rozgrywkach PlusLigi, jednak faworytem sobotniego starcia będzie Verva Warszawa Orlen Paliwa, gdyż stołeczna ekipa ma na swoim koncie 24 oczka i uwzględniając wyniki z 14. kolejki, zajmuje trzecie miejsce w tabeli. – Spodziewam się bardzo dobrego spotkania, ale i jednocześnie meczu walki i emocji. Zespół z Warszawy prezentuje wysoką dyspozycję, my cały czas pokazujemy, że możemy grać z każdym. Tak jak w każdym innym spotkaniu podejdziemy na sto procent i będziemy walczyć o punkty – zapowiedział Michał Winiarski.Andrea Anastasi jeszcze nie tak dawno pracował z Michałem Winiarskim jako podopiecznym w kadrze, jednak w sobotę obaj staną po przeciwnej stronie siatki. – Mam dobre wspomnienia z trenerem Anastasim – jako zawodnik miałem okazję grać w reprezentacji pod jego skrzydłami i zawsze mieliśmy dobre relacje – skomentował szkoleniowiec Trefla.

Michał Winiarski bardzo przeżywa każde ligowe spotkanie i na wszystko reaguje bardzo żywiołowo. – Przed pierwszym meczem zastanawiałem się, jak to będzie wyglądało i jak sobie poradzę przy linii, natomiast bardzo szybko o tym zapomniałem, bo jestem po prostu sobą. Faktycznie ciężko mi jest usiedzieć na miejscu, czasami sam się łapię za głowę jak analizuję nasze spotkania i nagle pojawia się czarna postać z jakimiś dziwnymi przyruchami, natomiast to jestem cały ja i nie zamierzam tego zmieniać – podkreślił były reprezentant.

W ekipie Trefla Gdańsk dobry sezon rozgrywa Paweł Halaba, dla którego podróż do stolicy ma wymiar sentymentalny. Przyjmujący w latach 2015-2017 reprezentował barwy ówczesnej Politechniki. – Była to zupełnie inna drużyna, która miała przed sobą inne cele. Treaz Verva walczy o mistrzostwo Polski, a jak ja byłem w Warszawie, to mieliśmy bardzo młody skład i nie mieliśmy nic do stracenia, bardzo dobrze wspominam tamte czasy – zaznaczył. – Na pewno będzie to trudny mecz dla nas, ale mam nadzieję, że również i dla rywali. Liczę na dobre spotkanie, mam nadzieję, że to będzie podobne starcie do tego z ZAKSĄ, gdzie mieliśmy swoje szanse, ale ich nie wykorzystaliśmy. Wierzę, że tym razem nam się uda – ocenił szanse w starciu z Vervą Warszawa.

źródło: opr. własne, PLS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved