Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Winiarski: Spodziewam się bardzo dobrego meczu PGE Skry

Michał Winiarski: Spodziewam się bardzo dobrego meczu PGE Skry

fot. Sylwia Lis

W sobotę PGE Skra Bełchatów rozpocznie prawdziwy meczowy maraton. Do końca roku będzie grała po dwa spotkania w tygodniu, co z pewnością odczują siatkarze mistrzów Polski. – To był ostatni tydzień, kiedy mogliśmy spokojnie potrenować wszystko, co sobie założyliśmy – mówił Michał Winiarski. 

Trener Roberto Piazza wspólnie ze swoim sztabem zdecydowali, że w tygodniu przed meczem z ONICO Warszawa, drużyna odbędzie dziewięć jednostek treningowych. – To był ostatni tydzień, kiedy mogliśmy spokojnie potrenować wszystko, co sobie założyliśmy – mówił Michał Winiarski, asystent Piazzy. – Jak spojrzymy w kalendarz, to do końca roku będziemy grali po dwa mecze w tygodniu i nie będzie czasu na porządną jednostkę treningową. Wykorzystaliśmy więc ten czas na maksa.Trzeba mieć na uwadze, że PGE Skra ma przed sobą nie tylko mecze w PlusLidze, ale również w Lidze Mistrzów i Klubowych Mistrzostwach Świata. – Dlatego naprawdę cieszyliśmy się z tego tygodnia treningów i widzimy też duży postęp – zaznaczył Winiarski i dodał, że o KMŚ drużyna jeszcze nie myśli. – Strategia na pewno będzie, ale mamy jeszcze czas na przygotowanie się pod kątem taktycznym do tego meczu. Mamy teraz bardzo napięty terminarz. Pracujemy nad Warszawą, we wtorek gramy w Lidze Mistrzów z Treflem Gdańsk i za chwilę jedziemy na mecz do Zawiercia. Do każdego z tych spotkań musimy być odpowiednio przygotowani. Mecz z Lube jest jeszcze odległym i na pewno poświęcimy dużo czasu, żeby przygotować się pod względem taktycznym.

PGE Skra traktuje zespół z Warszawy jako kolejnego rywala, z którym musi rozegrać dobre spotkanie. – Przygotowywaliśmy się na maksymalnych obrotach, a my jako sztab przygotowujemy jak najlepszą taktykę. Chłopaki bardzo dobrze i ciężko pracowali w minionym tygodniu i spodziewam się bardzo dobrego meczu z naszej strony – zakończył Winiarski.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-11-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved