Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Michał Winiarski: Skrę stać na bardzo dobry mecz w Kazaniu

Michał Winiarski: Skrę stać na bardzo dobry mecz w Kazaniu

fot. Katarzyna Antczak

– Skrę stać na bardzo dobry mecz w Kazaniu, tym bardziej że forma zespołu idzie w górę. Poza tym dobrze znam mentalność rosyjskich siatkarzy. Jeśli się na nich naskoczy – pękają. Czemu tym razem ma tak nie być – mówi przed początkiem rywalizacji bełchatowian z Zenitem Kazań przyjmujący PGE Skry, Michał Winiarski.

PGE Skra Bełchatów sprawiła już jedną niespodziankę w tym sezonie, ogrywając w finale Pucharu Polski rywali z Kędzierzyna-Koźla. Teraz przed nią jednak znacznie większe wyzwanie, bowiem w walce o Final Four Ligi Mistrzów zmierzy się z Zenitem Kazań, którego wyższość wcześniej musiał uznać między innymi Lotos Trefl Gdańsk. Podopieczni trenera Falaski nie są faworytami dwumeczu, ale zdaniem rehabilitującego się gracza bełchatowskiego zespołu są oni w stanie pokusić się o korzystny wynik w Kazaniu. – Skrę stać na bardzo dobry mecz w Kazaniu, tym bardziej że forma zespołu idzie w górę. Poza tym dobrze znam mentalność rosyjskich siatkarzy. Jeśli się na nich naskoczy – pękają. Czemu tym razem ma tak nie być – zastanawia się Michał Winiarski.Plany bełchatowianom mogą pokrzyżować nie tylko gospodarze, ale także „skostniałość” CEV, które wciąż nie chce dać się przekonać do szerszego stosowania systemu challenge, który obowiązywał będzie tylko w trakcie turnieju finałowego w Krakowie. – To dziwna sytuacja, zwłaszcza dla nas – Polaków. Jesteśmy przecież przyzwyczajeni do tego, że challenge jest we wszystkich meczach PlusLigi. Dlatego czasami bardzo się złościmy, gdy sędziowie w Lidze Mistrzów popełniają błąd i nie można go naprawić. Denerwujące jest też to, że cały czas zmieniają się reguły. Trzeba to ujednolicić – skomentował zawodnik brązowego medalisty PlusLigi.

Z pewnością z Winiarskim w składzie Skra miałaby większe szanse na powstrzymanie Zenitu, ale zawodnik, który miał być jednym z filarów bełchatowskiego zespołu, dochodzi do siebie po operacji kręgosłupa. – Nawet moi rehabilitanci są zaskoczeni, że robię tak szybkie postępy. Rozpocząłem już drugi etap rehabilitacji – ćwiczę w siłowni. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to może jeszcze w tym sezonie dołączę do zespołu – zakończył Winiarski.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved