Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Winiarski: Praktycznie każdy ma szansę na play-off

Michał Winiarski: Praktycznie każdy ma szansę na play-off

W piątek siatkarze Trefla Gdańsk podejmowali Cuprum Lubin i blisko dziesięciotysięcznej publiczności pokonali rywali w trzech setach. – Wiedzieliśmy, że będzie to spotkanie z dodatkowym dreszczykiem emocji, bo było to święto, które obchodzone było bardzo hucznie. Pierwszy raz graliśmy przy tak dużej publiczności – przyznał po spotkaniu szkoleniowiec gdańskiej drużyny, Michał Winiarski.

Gdańszczanie wygrywając z Cuprum za trzy punkty umocnili się na w środkowej części tabeli PlusLigi. Zyskali też dużo pewności siebie przed decydującą częścią sezonu, do której nie pozostało już dużo czasu, choć trochę spotkań jest jeszcze do rozegrania. – Mecze między zespołami z miejsc 5-10 to są to mecze tak naprawdę o sześć punktów. Tu jest tak ciasno, że jeden słabszy mecz i następuje przetasowanie, a tabela po tym może wyglądać zupełnie inaczej. Bardzo się cieszymy, że udało się wygrać za trzy punkty – stwierdził Wojciech Grzyb, środkowy Trefla.

Co prawda lubiński zespół plasuje się kilka miejsc niżej niż Trefl, to jednak podopieczni Michała Winiarskiego nie lekceważyli przeciwników. – Nie ma już nieważnego meczu. Wystarczy spojrzeć na tabelę, jak jest w niej ciasno i praktycznie każdy ma szanse na play-off. Wiedzieliśmy, że będzie to spotkanie z dodatkowym dreszczykiem emocji, bo było to święto, które obchodzone było bardzo hucznie. Pierwszy raz graliśmy przy tak dużej publiczności i w pierwszym secie było widać trochę takiego przeładowania i graliśmy troszeczkę usztywnieni – przyznał Winiarski.

Jego zespół zaprezentował się najlepiej w końcówce pierwszej odsłony, która nie do końca układała się po myśli gdańskiej drużyny. Mimo to ostatnie minuty seta należały do miejscowych. – Gratuluję chłopakom, że wygrali tego pierwszego seta. Wiedziałem, że później będzie już z górki, gdy tylko się rozluźnimy. Ta gra wyglądała zupełnie inaczej. Jestem bardzo zadowolony – chwalił swoich podopiecznych Michał Winiarski. Pierwszy set był bardzo wyrównany. Szczerze mówiąc, nie byliśmy jakoś szczególnie lepsi w tym secie. Udało nam się fajnie wygrać końcówkę. Dwa kolejne to już nasza dominacja, wspaniałe bloki i bardzo dobry serwis – dodał Wojciech Grzyb. W całym meczu Trefl zdobył 11 punktów blokiem i zanotował cztery asy serwisowe.

źródło: inf. prasowa, opr. własne