Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Michał Winiarski: Pierwszy mecz mógł być bardzo trudny

Michał Winiarski: Pierwszy mecz mógł być bardzo trudny

fot. Katarzyna Antczak

Od mocnego uderzenia siatkarze PGE Skry Bełchatów rozpoczęli rywalizację w Klubowych Mistrzostwach Świata. Podopieczni Roberto Piazzy pewnie pokonali Szanghaj Volleyball 3:0, nie dając rywalom z Chin zbyt wielu szans. – Wiedzieliśmy, że pierwszy mecz może być bardzo trudny, ale zagraliśmy znakomite spotkanie. Myślę, że było ono jednym z lepszych, które zagraliśmy i jesteśmy bardzo pozytywnie nastawieni na kolejny mecz, bo nasza gra  mogła się podobać – przyznał po meczu drugi trener bełchatowskiego zespołu, Michał Winiarski.

Zawodnicy z Bełchatowa zmagania w fazie grupowej Klubowych Mistrzostw Świata rozpoczęli od konfrontacji z wydaje się najmniej wymagającym rywalem. Mistrzowie Chin co prawda mają w swoich szeregach Facundo Conte i Juliena Lyneela, jednak pomimo tego nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki z wicemistrzami Polski. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, przede wszystkim ze zwycięstwa. Wiedzieliśmy, że pierwszy mecz może być bardzo trudny, ale zagraliśmy znakomite spotkanie. Myślę, że było ono jednym z lepszych, które zagraliśmy i jesteśmy bardzo pozytywnie nastawieni na kolejny mecz, bo nasza gra mogła się podobać – stwierdził otwarcie Michał Winiarski. Bełchatowianie zdecydowanie lepiej radzili sobie we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła i jedynie w trzecim secie pozwolili Chińczykom przekroczyć barierę 20 punktów.Największą różnicę zrobiła zagrywka, którą PGE Skra zdobyła bezpośrednio 12 punktów. Ten element sprawił rywalom spore problemy, bo 48 proc. zagrywek podopieczni Qionga Shena przyjęli pozytywnie, a zaledwie 5 proc. perfekcyjnie. Dobra postawa bełchatowian w polu serwisowym przełożyła się także na ich grę w bloku. – Graliśmy przede wszystkim bardzo dobrze w polu zagrywki, choć pojawiło się trochę zbyt wiele błędów. Agresywny serwis pozwolił nam na odrzucenie rywali od siatki i spokojnie mogliśmy czytać ich grę, co znacznie ułatwiało nam grę blokiem – podsumował drugi szkoleniowiec PGE Skry.

W drugim dniu rywalizacji bełchatowian czeka trochę trudniejsze zadanie, ich rywalem będzie Personal Bolivar. Chociaż argentyński zespół wyraźnie uległ Zenitowi Kazań, to Michał Winiarski podkreślał, że ten mecz niekoniecznie może być wykładnią formy zespołu prowadzonego przez Javiera Webera.Doskonale zdajemy sobie sprawę, jaką siłą dysponuje Zenit Kazań. Tak naprawdę nie wiemy do końca, kiedy zespoły z Argentyny i Chin przyleciały do Europy i ten pierwszy dzień mógł być dla nich bardzo trudny i wydaje mi się, że obie ekipy w kolejnym dniu rywalizacji zagrają już o wiele lepiej – zapowiedział asystent trenera Roberto Piazzy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved