Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Michał Winiarski: Nie stoimy na straconej pozycji

Michał Winiarski: Nie stoimy na straconej pozycji

– Włoski zespół składa się z samych bardzo dobrych zawodników, ale wynik jest sprawą otwartą, nie stoimy na straconej pozycji – powiedział po losowaniu play-off 12 Ligi Mistrzów trener PGE Skry Michał Winiarski. Rywalem bełchatowian będzie Cucine Lube Civitanova.

To aktualny mistrz Włoch, trzeci zespół poprzedniej edycji Ligi Mistrzów i klubowy wicemistrz świata. W drodze do finału Cucine Lube pokonało PGE Skrę 0:3. – Byliśmy bardzo blisko. Przegraliśmy 0:3, to prawda (25:23, 25:23, 25:23), ale pamiętam, że w pierwszym secie straciliśmy ogromną szansę, by wygrać. Musimy zagrać na naszym wysokim poziomie. Oczywiście mamy szansę, ale musimy wierzyć w naszą drużynę – zaznacza trener Roberto Piazza.

Jego asystent Michał Winiarski ma podobne zdanie. – W każdym secie różnica punktów wynosiła dwa. Dlatego zdajemy sobie sprawę, że jest to rywal w naszym zasięgu, teraz jesteśmy innym zespołem. Myśl szkoleniowa, którą trener Piazza przekazuje zawodnikom, ma już więcej odzwierciedlenia na boisku.

źródło: skra.pl