Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Winiarski: Wszystko jest możliwe

Michał Winiarski: Wszystko jest możliwe

fot. Krzysztof Popiół - plusliga.pl

Dla Michała Winiarskiego sezon 2019/2020 PlusLigi jest pierwszym w roli pierwszego trenera. Już teraz, kończąc rundę zasadniczą, rozgrywek można z pełną pewnością przyznać, że ruch Trefla Gdańsk z zatrudnieniem Winiarskiego był bardzo udany, a sezon drużyna i trener mogą zaliczyć na duży plus. Może być jeszcze lepiej, bo decydująca faza sezonu dopiero przed nami. – Myślę, że w pracy trenera nie jest najważniejsze mówić, tylko czynić. Myślę, że dużo rzeczy o których mówiłem, zamieniłem w czyny i to jest chyba to, na czym to wszystko polega – mówi o swojej metodzie na prowadzenie zespołu Michał Winiarski.

Wszyscy znakomicie znają Michała Winiarskiego z polskich i światowych boisk siatkarskich. Każdy dobrze wie, jakim zawodnikiem był przyjmujący. Teraz Winiarski daje się poznać w zupełnie nowej roli – trenera. Tak jak wcześniej walczył on o każdą piłkę, tak teraz walczy o swój zespół, by ten spisywał się jak najlepiej i czerpał jak najwięcej z gry. To mu się udaje. – Jeżeli chodzi o prowadzenie zespołu, Zaczynając pracę miałem w głowie, by stworzyć grupę, która będzie szła za sobą w ogień. Wydaje mi się, że taką grupę posiadamy. Każdy wierzy, że może wejść w każdym momencie spotkania i pomóc. Od samego początku powtarzałem, że sezon jest długi. Nawet zawodnik, który w ubiegłym sezonie praktycznie nie grał, będzie mi bardzo potrzebny. Myślę, że w pracy trenera nie jest najważniejsze mówić, tylko czynić. Myślę, że dużo rzeczy o których mówiłem, zamieniłem w czyny i to jest chyba to, na czym to wszystko polega – przyznał w rozmowie z Polsatem Sport Michał Winiarski.Pierwsze szlify w swojej karierze trenerskiej były reprezentant Polski zbierał w PGE Skrze Bełchatów. W tym klubie zakończył też swoją karierę zawodniczą, od razu wskakując na ławkę trenerską. Winiarski dwa sezony spędził u boku Roberto Piazzy. O tej współpracy wypowiada się w samych superlatywach. – Niejednokrotnie już mówiłem, że najwięcej dał mi Roberto Piazza. Można powiedzieć, że praca z nim jako asystent była takimi poważnymi studiami siatkarskimi. Poznałem rzeczy, o których nawet grając wcześniej nie miałem pojęcia. Pracuje mi się dużo łatwiej. Miałem w Bełchatowie dwa ciężkie sezony, ciężkie pod względem pracy. Graliśmy też w Lidze Mistrzów i bardzo dużo spotkań oglądaliśmy. Były to dla mnie dwa lata nauki. W pierwszym sezonie było mistrzostwo Polski i było wszystko dobrze, ale najwięcej w pracy trenerskiej był drugi sezon, pełen niepowodzeń, dużo sytuacji stresowych, rozwiązywanie pewnych problemów. Cieszę się z tego drugiego sezonu, bo poznałem i te dobre chwile i te złe. Uznałem, że jestem gotowy do pracy jako pierwszy szkoleniowiec. Pojawiła się oferta z Trefla Gdańsk, za co jestem wdzięczny – zdradził Winiarski.

Po dwudziestu dwóch rozegranych spotkaniach Trefl Gdańsk jest piątą drużyną PlusLigi, z 35 punktami na koncie. Za nim z trzema punktami straty plasuje się GKS Katowice, jednak ma on o jedno rozegrane spotkanie więcej. Jedno mniej i cztery punkty straty mają natomiast Czarni Radom. W ostatnich kolejkach rundy zasadniczej gdańszczanie będą walczyć o utrzymanie tej wysokiej pozycji. – Już miałem spotkanie z zespołem i postawiliśmy sobie cel na drugą rundę i konsekwentnie go realizujemy. Obecnie siatkówka jest bardzo wyrównana. Są spotkania, tak jak to ostatnie, w którym przez dwa sety bardzo ciężko było nam odnaleźć siebie, swoją tożsamość. Troszeczkę zmian, trochę świeżej krwi i wróciliśmy do swojego grania – ocenił Michał Winiarski. Szkoleniowiec zespołu z Gdańska wierzy w swój zespół i nie wyklucza walki o najwyższe cele. – Uważam, że w momencie, gdy uda się awansować do play-off, granie z czołową czwórką wcale nie będzie dla niej. Drużyna już wierzy, że może walczyć z najlepszymi. Teraz musimy postawić kropkę nad „i”, awansować do play-off. Później będziemy walczyć. Jeśli się uda walczyć o medale, będziemy walczyć o medale. Jeśli uda się walczyć o mistrzostwo Polski, będziemy się bić o mistrzostwo Polski. To jest sport, to jest siatkówka, wszystko jest możliwe – zakończył Winiarski.

Rozmawiał Łukasz Kadziewicz, cała rozmowa w polsatsport.pl

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved