Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Winiarski: Dogranie sezonu wymagałoby przygotowań niemal od początku

Michał Winiarski: Dogranie sezonu wymagałoby przygotowań niemal od początku

fot. Krzysztof Popiół - plusliga.pl

Epidemia koronawirusa nie ustaje, z tego względu PlusLiga początkowo została zawieszona. 26 marca zbierze się Rada Nadzorcza PLS SA, która ma postanowić, co dalej z tegorocznymi rozgrywkami. Zdaniem Michała Winiarskiego pojawiła się możliwość dokończenia sezonu, choć wymagałoby to niemałego wysiłku ze strony klubów. – Jeśli liga miałaby być dokończona, to okres tych dwóch tygodni w zasadzie oznaczałby, że musimy od początku przygotowywać swoją formę fizyczną, wrócić do zajęć z piłką i dopiero byłaby szansa myśleć o powrocie do gry – skomentował szkoleniowiec Trefla Gdańsk.

Pandemia powoduje, że od początku marca media nieustannie informują o przesuniętych bądź zawieszonych rozgrywkach. Na zmianę terminu Siatkarskiej Ligi Narodów zdecydowała się FIVB – początkowo turniej miał ruszyć 22 maja, póki co przełożono go na czas po zakończeniu igrzysk olimpijskich. Czy tak zostanie, trudno powiedzieć, bowiem pojawia się coraz więcej głosów, by impreza czterolecia również była przesunięta. Co w takim razie stanie się z PlusLigą? 26 marca zbierze się Rada Nadzorcza PLS SA, która ma podjąć decyzję, co dalej.Ciężko powiedzieć teraz, jaka powinna być decyzja władz ligi. Najważniejsze są sprawy zdrowotne, natomiast jeśli chodzi o dokończenie sezonu, to w pewnym sensie powstała luka, bo FIVB przełożyła Ligę Narodów i może jeśli sytuacja z koronawirusem by się uspokoiła, to jest szansa dograć ten sezon. Natomiast sytuacje kryzysowe, jaką mamy teraz, nauczyły nas, że trzeba czekać na decyzję. Sami czekamy i sami nie wiemy, co robić. Jeśli liga miałaby być dokończona, to okres tych dwóch tygodni w zasadzie oznaczałby, że musimy od początku przygotowywać swoją formę fizyczną, wrócić do zajęć z piłką i dopiero byłaby szansa myśleć o powrocie do gry – ocenił Michał Winiarski.

Jak przedstawia się aktualna sytuacja kadrowa Trefla Gdańsk? – O wyjazd do domu poprosił mnie Ruben Schott, wszyscy wiemy, że sytuacja jest trudna i raczej w ciągu tygodnia się nie rozwiąże, dlatego wrócił do Niemiec. Jeśli chodzi o resztę zawodników, wszyscy mają zostać w domu i starać się zadbać o formę – skomentował trener Trefla Gdańsk.

 

źródło: opr. własne, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved