Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Michał Szalacha: Zagraliśmy na fajnym poziomie i kontrolowaliśmy spotkanie

Michał Szalacha: Zagraliśmy na fajnym poziomie i kontrolowaliśmy spotkanie

fot. Klaudia Piwowarczyk

Jastrzębianie tegoroczne rozgrywki Ligi Mistrzów rozpoczęli od pewnego triumfu nad Halkbankiem Ankara, a szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla dał pograć zawodnikom spoza pierwszej szóstki. – Zagraliśmy na fajnym poziomie i kontrolowaliśmy całe spotkanie, więc to na pewno cieszy. Cieszy również to, że trener Kovac widzi pracę wszystkich zawodników, nie tylko tych, którzy wychodzili w tych ostatnich spotkaniach. Myślę, że to dla nas wszystkich pozytywny bodziec i będziemy pracować jeszcze ciężej, żeby to się częściej powtarzało – mówił po meczu środkowy, Michał Szalacha.

Praktycznie od początku do końca spotkania z Halkbankiem Ankara to jastrzębianie dominowali na boisku i pewnie wygrali 3:0. – Zagraliśmy na fajnym poziomie i kontrolowaliśmy całe spotkanie, więc to na pewno cieszy. Cieszy również to, że trener Kovac widzi pracę wszystkich zawodników, nie tylko tych, którzy wychodzili w tych ostatnich spotkaniach. Myślę, że to dla nas wszystkich pozytywny bodziec i będziemy pracować jeszcze ciężej, żeby to się częściej powtarzało – ocenił Michał Szalacha. Jego drużyna dość swobodnie kontrolowała wydarzenia na boisku i nie straciła w tym meczu ani jednego seta. – Mamy na pewno wysoki i ofensywny zespół. Tak był budowany i to jest nasza broń. Jeżeli będziemy wykorzystywać ten potencjał, w szczególności w polu zagrywki, to będziemy groźni dla każdego przeciwnika i to jest nasz największy atut – komentował środkowy Jastrzębskiego Węgla i dodał: – Przygotowaliśmy się do starcia z Halkbankiem Ankara, jak do każdego innego rywala. Nie ważne czy to będzie Zenit Kazań czy PGE Skra Bełchatów, każdy będzie rozpisany. Gracze z Ankary zagrali to, co chcieliśmy, żeby zagrali.W podobnym tonie wypowiadał się również Piotr Hain. – Cały czas mieliśmy kontrolę nad tym spotkaniem, może poza końcówką trzeciego seta, w której uciekło nam kilka punktów, ale generalnie cały mecz można tak podsumować. Fajnie, że udało nam się wygrać za trzy punkty, w dobrym stylu i przy niedużym nakładzie sił. Myślę, że to jest ważne, bo już w sobotę przed nami mecz z GKS-em Katowice – podkreślił doświadczony środkowy bloku, a jego zespół miał okazję zaprezentować się w odrobinę zmienionym składzie. – Skład mamy szeroki skład, dobrze się uzupełniamy i z tego należy się cieszyć. W meczu z Halkbankiem to się tylko potwierdziło – skwitował Hain.

W podstawowym składzie na pierwszy mecz Ligi Mistrzów wyszedł między innymi Jakub Bucki. – Zawsze późno dowiadujemy się, jakim składem wyjdziemy, może to taki zwyczaj trenera. Były jakieś przesłanki, że szkoleniowiec da pograć innym zawodnikom, ale grania jest dużo – ocenił atakujący i dodał: –  Szeroki skład to nasz duży atut, kalendarz mamy intensywny i chociaż jesteśmy dobrze przygotowani, to fizycznie jest trudno udźwignąć. Dobrze jest, jeśli ktoś z ławki potrafi zastąpić kolegę w szóstce i utrzymać poziom grania – mówił Jakub Bucki.

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved