Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Szalacha: Nie mamy się czym zachwycać

Michał Szalacha: Nie mamy się czym zachwycać

Chemik Bydgoszcz bardzo dobrze rozpoczął walkę w kolejnym sezonie PlusLigi. Podopieczni Jakuba Bednaruka najpierw niespodziewanie wygrali z PGE Skrą Bełchatów, a następnie 3:1 pokonali Cuprum Lubin. – Dla nas ważniejsze są spotkania z zespołami, które są na naszym poziomie. Wykorzystaliśmy nie najwyższą dyspozycję zespołu Skry. Bardzo się z tego cieszymy. To na pewno też nas napędziło – przyznał Michał Szalacha.

Mecz w Lubinie nie rozpoczął się po myśli gospodarzy. Od początku to bydgoszczanie dyktowali warunki, wygrywając pierwszą partię do 19. W kolejnym lubinianie bardziej walczyli, jednak przegrali do 23. Dopiero trzecia partia potoczyła się zgodnie z oczekiwaniami Cuprum. Miedziowi otworzyli seta wynikiem 5:0, a zakończyli 25:16. To jednak nie podłamało bydgoszczan, którzy w czwartej odsłonie wrócili do dobrej gry i dopisali do swojego konta trzy punkty. – Nie zaczęliśmy zbyt dobrze, dużo błędów w zagrywce i myślę, że to nam najbardziej przeszkodziło. Chemik Bydgoszcz bardzo fajnie grał. Wszystko mu wychodziło, dobrze grał przez środek w bloku i ataku – podsumował Igor Grobelny. – Pierwsze dwa sety szły nam bardzo dobrze, wszystko nam wychodziło. Końcówka drugiego seta nam uciekła. Zdecydowanie Cuprum Lubin poprawił swoją grę. Trzeci set przegrany, ale wróciliśmy do swojej dobrej gry i zwycięstwo jest po naszej stronie – powiedział Michał Szalacha.

Bydgoszczanie w zeszłym sezonie walczyli o utrzymanie w PlusLidze. W nowe rozgrywki weszli z wysokiego C, niespodziewanie pokonując PGE Skrę Bełchatów. Po dwóch kolejkach Chemik plasuje się na czwartym miejscu. – Fajne otwarcie sezonu, dwa wygrane mecze, ale nie mamy się czym zachwycać. Sezon jest długi i taki mecz ze Skrą to dla nas bonus. Dla nas ważniejsze są spotkania z zespołami, które są na naszym poziomie. Wykorzystaliśmy nie najwyższą dyspozycję zespołu Skry. Bardzo się z tego cieszymy. To na pewno też nas napędziło – przyznał Szalacha.

Jaki jest cel Chemika Bydgoszcz na sezon 2018/2019? – Tak naprawdę nie mamy ustalonego miejsca, które mamy osiągnąć. Mamy grać jak najlepszą siatkówkę, urywać sety, zdobywać jak najwięcej punktów, wygrywać z zespołami, które są na naszym poziomie. Myślę, że najważniejsze jest, żebyśmy fajnie grali i pokazali się jako zespół i kibice byli z nas zadowoleni – powiedział MVP meczu z Cuprum. Podobne plany ma zespół z Lubina. – Chcemy grać jak najlepszą siatkówkę, pokazywać się. Jest dużo młodych chłopaków, którzy nie dostawali szans w poprzednich zespołach i teraz mają okazję, żeby się pokazać, wypromować nazwisko – stwierdził Grobelny.

źródło: Cuprum Lubin - Facebook, inf. własna