Michał Superlak: Zabrakło nam konsekwencji w zagrywce

– Zabrakło nam konsekwencji w zagrywce. Jak już mieliśmy serię zagrywek, a warszawianie mieli problem w danym ustawieniu, to sami podawaliśmy im rękę, psując zagrywkę – powiedział po porażce z Vervą Warszawa atakujący MKS-u Będzin, Michał Superlak.
Siatkarze MKS-u Będzin przegrali z wicemistrzami Polski 0:3. O ile w pierwszym i drugim secie podjęli z nimi walkę, o tyle w trzeciej odsłonie faworyci już kontrolowali boiskowe wydarzenia. – Zabrakło nam konsekwencji w zagrywce. Jak już mieliśmy serię zagrywek, a warszawianie mieli problem w danym ustawieniu, to sami podawaliśmy im rękę, psując zagrywkę. Podobnie było w drugim secie, którego przegraliśmy po walce na przewagi. To zaważyło na wyniku spotkania. Jeśli taki rywal ma słabszy moment, to trzeba go wykorzystać – zaznaczył Michał Superlak, który pojawił się na boisku w trzeciej odsłonie. Wprawdzie pokazał się z bardzo dobrej strony, ale nie poderwał kolegów do walki, a mecz zamknął się w trzech setach. – Dużo ataków skończyłem w trzecim secie, ale wówczas zespół z Warszawy nie grał do końca z pełnym zaangażowaniem. Starałem się robić wszystko, co mogłem, żeby utrzymać wynik na jakimś przyzwoitym poziomie, ale niestety skończyło się do 15 – dodał ofensywny zawodnik drużyny znad Czarnej Przemszy.

Przed podopiecznymi Jakuba Bednaruka bardzo ważny pojedynek, w którym zmierzą się z zamykającą tabelę Visłą. Dla obu zespołów będzie to mecz o dużym ładunku psychologicznym. – Spodziewam się ciężkiego spotkania, zwłaszcza emocjonalnie. Chcemy wygrać z bydgoszczanami i odskoczyć im na większą liczbę punktów, co zapewni nam trochę spokoju. Liczymy na trzy punkty – podkreślił atakujący MKS-u, który odniósł się także do zmian w zespole prowadzonym przez Przemysława Michalczyka. Przed poprzednim meczem doszli do niego Michal Masny oraz Michał Filip, a już z nimi w składzie Visła ograła ekipę z Rzeszowa. – Na razie Visła zagrała w nowym składzie jeden mecz. Michał Filip pokazał się z dobrej strony, ale Toncek Stern całą ligę też grał bardzo dobrze. Nie widziałem całego spotkania z Resovią, ale sądząc po wyniku, bydgoszczanie zagrali dobrze. Przed nami video, więc zobaczymy, czego możemy się po nich spodziewać – zakończył Michał Superlak.

źródło: inf. własna, youtube - MKS Będzin