Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Superlak: Widać dużą poprawę w naszej grze

Michał Superlak: Widać dużą poprawę w naszej grze

fot. plusliga.pl

– Indykpol AZS Olsztyn jest bardzo dobrym zespołem, ciężko znaleźć tam słabe punkty, ale podobnie w Asseco Resovii Rzeszów ciężko było je znaleźć, a nam się udało. Myślę, że to my musimy wyjść, zagrać na swoje sto procent i zrobić wszystko, co tylko się da, by wygrać – powiedział przed kolejnym meczem Jakub Szymański, przyjmujący Dafi Społem.

W najbliższy weekend siatkarzy Dafi Społem Kielce czeka kolejne wyzwanie, bowiem zmierzą się na wyjeździe z Indykpolem AZS-em Olsztyn. O punkty świętokrzyskiej ekipie nie będzie łatwo, tym bardziej że drużyna prowadzona przez Roberto Santillego jest szczególnie groźna we własnej hali. – Przed nami kolejny, bardzo trudny przeciwnik. Zespół ten w ostatniej kolejce zdecydowanie pokonał rewelację tegorocznych rozgrywek – Espadon Szczecin, który grał we własnej hali. Jest to bardzo groźna drużyna i musimy zagrać na sto procent naszych możliwości, żeby myśleć o zdobyczy punktowej – ocenił Dariusz Daszkiewicz, który w samych superlatywach wypowiedział się o drużynie prowadzonej przez Roberto Santillego. – Rywale mają bardzo dobrych zawodników na każdej pozycji, grają świetnie zagrywką. Znalezienie, rozpisanie słabszych punktów przeciwnika jest bardzo ważne, natomiast 99% to własna gra i nad tym skupiamy się przez cały tydzień. Ciężko znaleźć słabsze punkty w drużynie z Olsztyna, dlatego musimy zwrócić uwagę na swoją grę. Chcemy jechać, zagrać dobry mecz i walczyć o każdy punkt. Musimy szukać zdobyczy punktowych w każdym spotkaniu – dodał szkoleniowiec świętokrzyskiego zespołu.Mimo że kielecka ekipa nadal zamyka ligową stawkę w PlusLidze, to drugą część rundy zasadniczej rozpoczęła od dość niespodziewanej wygranej z Asseco Resovią Rzeszów, na dodatek za pełną pulę punktów. Na pewno sukces w starciu z tak renomowanym przeciwnikiem podbuduje jej morale przed następnymi pojedynkami. – Zawsze jest tak, że zwycięstwa budują, tym bardziej w naszym przypadku, kiedy tych zwycięstw bardzo potrzebujemy i to na pewno pomoże nam w lepszym trenowaniu i grze – ocenił Jakub Szymański, który nie obawia się najbliższego przeciwnika. Liczy, że jego drużynie uda się podtrzymać zwycięską passę, a co za tym idzie – także sprawić kolejną niespodziankę. – Myślę, że w meczu z Indykpolem AZS-em Olsztyn musimy wyjść na boisko tak samo jak w meczu z Resovią Rzeszów, popełniać jak najmniej błędów, grać skutecznie w ataku, bloku i na zagrywce. Indykpol AZS Olsztyn jest bardzo dobrym zespołem, ciężko znaleźć tam słabe punkty, ale podobnie w Asseco Resovii Rzeszów ciężko było je znaleźć, a nam się udało. Myślę, że to my musimy wyjść, zagrać na swoje sto procent i zrobić wszystko, co tylko się da, by wygrać – dodał młody przyjmujący Dafi Społem.

Nie ma wątpliwości, że podopieczni Dariusza Daszkiewicza nie będą faworytem w meczu z Indykpolem AZS-em Olsztyn, ale nie zamierzają tanio sprzedać skóry. Choć doceniają klasę przeciwnika, liczą na kolejny dobry wynik. – Ciężko znaleźć receptę na pokonanie zespołu z Olsztyna, zwłaszcza w jego hali, gdzie gra się ciężko. Drużyny z Olsztyna nie stać na to, żeby tracić punkty, więc do każdego spotkania podchodzi zaangażowana. Ten mecz będzie trudniejszy ze względu na to, że nie gramy u siebie. Wszystko zweryfikuje się w trakcie meczu – w jakiej dyspozycji jesteśmy my i zespół z Olsztyna – zaznaczył Michał Superlak, który nie ukrywa, że punkty kieleckiej ekipie wciąż są potrzebne. Nadal bowiem zagrożona jest spadkiem z PlusLigi, ale wynik starcia z Resovią pokazał, że nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa w batalii o utrzymanie się w elicie. – Widać dużą poprawę w naszej grze na przestrzeni ostatnich tygodni. Trzeba się skupić na każdym pojedynku i próbować zdobywać punkty jak najczęściej. Trzeba było najpierw zdobyć punkty z lepszymi rywalami, żeby dogonić drużyny, które są nad nami. Teraz oni też będą patrzeć za siebie, że jesteśmy już praktycznie na równi albo bardzo blisko i będą mieli w głowie to, że każde ich potknięcie możemy wykorzystać i ich dogonić albo wyprzedzić – zakończył młody zawodnik zespołu z województwa świętokrzyskiego.

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved