Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Michał Superlak i Kamil Maruszczyk z Gwardii Wrocław do Plusligi

Michał Superlak i Kamil Maruszczyk z Gwardii Wrocław do Plusligi

fot. Aleksandra Twardowska

Michał Superlak, atakujący Gwardii Wrocław żegna się z wrocławskim klubem. Zawodnik w nowym sezonie będzie bronił barw klubu PlusLigi. W barwach byłego już zespołu zdobył łącznie 487 punktów!  Z Gwardii do PlusLigi przeniesie się także Kamil Maruszczyk.

Michał Superlak ma za sobą bardzo dobry sezon w barwach Gwardii Wrocław. Wspólnie z drużyną zajął ostatecznie 8. miejsce. Atakujący po tym sezonie zdecydował się na opuszczenie klubu. W sezonie 2019/2020 będzie występował na parkietach PlusLigi.– Nadarzyła się okazja, żeby spróbować ponownie swoich sił w PlusLidze. Przyznaję, że długo się nad tym nie zastanawiałem. Jest to oczywiście awans sportowy. Pewnie będzie ciężej, aby znaleźć się w wyjściowej szóstce, bo będzie trzeba mocniej walczyć. Jednak cieszę się, że będę miał ku temu okazję. Będę miał szansę podnieść swój poziom sportowy – powiedział Michał Superlak, były już atakujący Gwardii.Jakie wspomnienia zawodnik zabierze ze sobą z Wrocławia? – To był fajny sezon dla całej drużyny. Jedynie trochę te nieudane play offy zacierają obraz całego sezonu. Szkoda, że nie udało się nam najpierw wejść do czwórki, a potem grać o 5. miejsce. Jednak taki jest sport. Najlepszym wspomnieniem będzie mecz ze Stalą Nysa w Hali Orbita. Przyszło nas wspierać naprawdę dużo kibiców i wygraliśmy ten mecz 3:0. Myślę, że to spotkanie pokazało, że we Wrocławiu jest zapotrzebowanie na siatkówkę. Uważam, że wszystko idzie w dobrą stronę.

Czy Michał Superlak jeszcze kiedyś wróci do Wrocławia? – Nie mówię nie. Jeśli uda się nam wspólnie porozumieć z Gwardią to nie widzę problemu, żeby wrócić. Uwielbiam to miasto. Teraz muszę wyjechać, ale na pewno będę do Wrocławia wracał. Chciałbym kiedyś jeszcze zagrać w Gwardii, zwłaszcza plusligowej. Jeśli kiedyś będzie szansa na fajny projekt, niekoniecznie plusligowy również chętnie dołączę – zakończył Superlak.

Klub opuszcza także przyjmujący Kamil Maruszczyk. – Doczekałem się szansy pokazania na parkietach PlusLigi, więc z bólem serca, ale zamieniam Wrocław na inne miasto. Jest do duża szansa i duże wyzwanie, coś do czego się dążyło przez te wszystkie lata.  Kamil Maruszczyk przyznał, że z Wrocławia zabierze ze sobą pozytywne wspomnienia. – Jeżeli chodzi o wydarzenia czysto sportowe, to na pewno mecz z  AZS, ostatni na Krupniczej. Na pewno dziękuję kibicom we Wrocławiu,  zostałem dobrze przyjęty, stworzyli oni świetną atmosferę. Gorąco trzymam kciuki, żeby ten projekt we Wrocławiu dalej się rozwijał, Chciałbym na pewno prędzej, czy później wrócić, ludzie zasługują tutaj na siatkówkę. To była przyjemność żyć we Wrocławiu i tutaj grać.

 

źródło: 1liga.pls.pl, Gwardia Wrocław - facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved