Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Ruciak zagra w Szczecinie

Michał Ruciak zagra w Szczecinie

Dziś wieczorem miał miejsce pierwszy trening Espadonu Szczecin – drużyny, która za niecałe dwa miesiące rozpocznie ekstraklasową walkę o siatkarskie mistrzostwo Polski. Pojawiło się na nim wiele nowych twarzy, m.in. Michał Ruciak.

Michał Ruciak to do niedawna etatowy przyjmujący reprezentacji Polski. Dla mierzącego 190 centymetrów zawodnika powrót do stolicy Pomorza Zachodniego jest szczególnie wyjątkowy, ponieważ przed laty to właśnie w Szczecinie Ruciak stawiał jedne ze swoich pierwszych kroków w profesjonalnej siatkówce.Od czasu występów w Morzu Bałtyk Szczecin kariera przyjmującego nabrała rozpędu. Zawodnik ze Świnoujścia reprezentował później barwy m.in. AZS-u Olsztyn i ZAKSY Kędzierzyn-Koźle oraz święcił wiele sukcesów z drużyną narodową. W swoim bogatym siatkarskim CV Ruciak ma między innymi brąz i złoto mistrzostw Europy oraz Ligi Światowej, a także srebro, które polskiej kadrze udało się wywalczyć podczas Pucharu Świata w Japonii w 2011 roku.

Cieszę się, że wracam do swojego województwa i ponownie będę grał w siatkówkę właśnie w tym regionie – mówił dziś Ruciak. – Wybrałem Espadon, ponieważ klub przedstawił mi dobrą ofertę, a dzięki grze w Szczecinie będę miał też okazję przebywać bliżej domu. Zespół właśnie awansował do najwyższej klasy rozrywkowej i jestem szczęśliwy, że będę teraz częścią jego rozwoju. Głęboko wierzę, że zmontujemy tu naprawdę bardzo fajny skład i z powodzeniem będziemy walczyć o najwyższe cele.

Pierwszy mecz w PlusLidze siatkarze Espadonu Szczecin rozegrają 30 września. Rywalem będzie broniąca tytułu mistrzowskiego ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved