Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Ruciak: Walczyliśmy i przyniosło to efekt

Michał Ruciak: Walczyliśmy i przyniosło to efekt

fot. Katarzyna Antczak

Łuczniczka Bydgoszcz po wielu sezonach posuchy i walki bez punktów w Bełchatowie zdołała w ostatniej kolejce pokonać PGE Skrę w jej własnej hali. – Każdy z nas wierzy w wygraną, taki jest w końcu sport. Wszystkie zespoły pokazały już w tym sezonie, nawet MKS Będzin, że potrafią wygrywać w trudnych dla nich meczach, więc do Bełchatowa jechaliśmy z dużą wiarą w zwycięstwo, mimo że nie byliśmy stawiani w roli faworyta – zdradził Strefie Siatkówki, Michał Ruciak.

W tym meczu faworyt był jeden i to nie wy nim byliście. Pokazaliście jednak, że w tym sezonie niczego nie można być pewnym.Michał Ruciak:Nie ukrywajmy, występować w roli faworyta zawsze jest trudniej. A nasz zespół ma naprawdę duże możliwości i może nie do końca jest to wykorzystywane w tym sezonie. Jednak gdy jedziemy czy to do Rzeszowa, czy do Bełchatowa, to walczymy, staramy się walczyć. To samo było w ostatnim meczu z Treflem Gdańsk, w którym końcowy wynik 0:3 nie do końca odzwierciedla jego przebiegu, bo walka w tym spotkaniu toczyła na przewagi. W Bełchatowie się udało, walczyliśmy i przyniosło to efekt.

Co mocno było widać w tym meczu, to fakt, że wstrzeliliście się zagrywką i potrafiliście wykorzystać bolączki Skry. To było kluczem do wygranej?

Tak, na pewno bardzo dobrze zagrywaliśmy. Sami też do połowy trzeciego seta odpowiadaliśmy bardzo dobrze swoim przyjęciem. Dopiero w końcówce trzeciej partii mieliśmy pewne problemy, ale to trzeba też przyznać, że ze strony Skry poszło kilka bardzo trudnych zagrywek, nie do końca dobrze przez nas przyjętych. Ale ogólnie w tych elementach – przyjęcie i zagrywka – byliśmy lepsi, a to pomogło nam w grze na siatce. Wiadomo też, że po drugiej stronie siatki nie było Mariusza Wlazłego, więc było troszeczkę łatwiej.

Nie można chyba odmówić wam też dobrej gry w ataku – świetnie spisywali się w nim Jarosz i Wiese…

Dobrze przyjmowaliśmy i to dawało nam spore możliwości w ataku. Rozgrywający miał większą swobodę kierowania piłek do ataku i w tym meczu naprawdę potrafił zgubić blok rywali. Było to widoczne, a nam łatwiej się atakowało.

Nie ma co ukrywać, że Skra była murowanym faworytem tego meczu. Wy jednak spodziewaliście się, że jesteście w stanie ją pokonać tak szybko, w takim stosunku setów?

Każdy z nas zawsze wierzy w wygraną, taki jest w końcu sport. Wszystkie już chyba zespoły pokazały w tym sezonie, nawet MKS Będzin, że potrafią wygrywać w trudnych dla nich meczach, więc my do Bełchatowa jechaliśmy z dużą wiarą w zwycięstwo, mimo że nie byliśmy stawiani w roli faworyta. W głowach mieliśmy myśl o wygranej i wierzyliśmy w to, że możemy tego dokonać. To nie było tak, że jechaliśmy na ten mecz, by go przegrać i wracać do domu. Po to uprawiamy sport, by walczyć, by mieć duże ambicje i doprowadzać do tego, by wygrywać – nawet z faworytami.

Przed wami starcie z Jastrzębskim Węglem, ta wygrana ze Skrą da wam chyba sporo motywacji i energii do gry. Jastrzębianie mają się czego obawiać, prawda?

Na pewno zupełnie inaczej będzie nam się przygotowywało do tego meczu. Co ważne, wygrana w Bełchatowie dała nam trzy cenne punkty i możliwość walki o jeszcze choć ciut wyższą lokatę. Dlatego też mecz z Jastrzębskim Węglem będzie dla nas bardzo ważny, w końcu drużyna ta jest niedaleko przed nami i kolejne trzy punkty wywalczone z nią byłyby dla nas niezwykle cenne.

Przed nami jeszcze kilka kolejek i trochę punktów do zdobycia, a wy nadal macie szanse na ósemkę. Patrzycie też trochę na poczynania swoich rywali w tabeli?

Oczywiście, że tak. Sporo w końcu zależy od tego, jak grają rywale. Nawet w tej kolejce liczyliśmy po cichu, że może Cuprum Lubin zgubi też punkty (lubinianie pokonali Resovię 3:0 – przyp. red.) i w końcówce będziemy mogli się z nim bić o miejsca, bo mamy kilka kolejek, w których są jeszcze punkty do zdobycia. Wiemy na pewno, że walka w tym sezonie będzie trwała do samego końca.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved