Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Michał Ruciak: W Szczecinie od początku budujemy markę klubu

Michał Ruciak: W Szczecinie od początku budujemy markę klubu

Szczecin będzie jednym z miast-gospodarzy EUROVOLLEY Poland 2017. W Azoty Arenie zagrają reprezentacje Włoch, Niemiec, Słowacji i Czech. – Hala jest bardzo ładna, ze świetnym zapleczem sportowym – powiedział Michał Ruciak, przyjmujący Espadonu Szczecin i były reprezentant Polski.

Szczecin może pochwalić się bogatą historią, jeśli chodzi o siatkówkę, która zaczęła się w latach 70. ubiegłego wieku. Morze Szczecin, które występowało w najwyższej klasie rozgrywek, zdobyło łącznie osiem medali, w tym dwa złote (1985, 1987).To właśnie w tej drużynie pierwsze szlify seniorskiej siatkówki zbierał Michał Ruciak, wielokrotny reprezentant Polski, który z biało-czerwonymi w latach 2009-2012 wywalczył złoty i brązowy medal mistrzostw Europy, złoty i brązowy medal Ligi Światowej i srebrny medal na Pucharze Świata. Po trzynastu latach szczecińskiej drużynie udało się wrócić do ekstraklasy. Do szeregów zespołu dołączył m.in. Michał Ruciak.

Można powiedzieć, że właśnie w Szczecinie zaczęła się moja kariera. Jeśli chodzi o PlusLigę, to moim pierwszym klubem było właśnie Morze Szczecin. Po kilkunastu latach wróciłem znowu do tego miasta. Jednak praktycznie wszystko poza miastem jest nowe, zarówno klub, sponsorzy, jak i właściciel. W Szczecinie od początku budujemy markę klubu. Będziemy robili to najlepiej, jak tylko się da – powiedział.

Arena Azoty to wielofunkcyjna hala widowisko-sportowa w Szczecinie na osiedlu Zawadzkiego-Klonowica. W opinii Michała Ruciaka to świetny obiekt do gry w siatkówkę. – Jeśli chodzi o warunki do gry, to moim zdaniem hala jest bardzo ładna, że świetnym zapleczem sportowym. Teraz podstawowym zadaniem jest to utrzymać. Wiele osób przyczyniło się to tego, żeby Espadon wszedł do PlusLigi. Z każdym rokiem będziemy starali się zajść jak najwyżej – podkreślił przyjmujący.

Michał Ruciak nie ukrywa, że zawsze kibicuje i wspiera reprezentację Polski. – Miałem wielką przyjemność grać w niej przez kilka lat. Teraz występują w niej młodsi koledzy. Zawsze mocno im kibicuję. Myślę, że dla wszystkich siatkarzy siatkówka jest wielką miłością. Zawsze będziemy robili wszystko, co w naszej mocy, żeby siatkówka rozwijała się w Polsce zarówno w klubach, jak i w kadrze narodowej – zakończył Ruciak.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-06-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved