Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Ruciak: Każde zwycięstwo konsoliduje

Michał Ruciak: Każde zwycięstwo konsoliduje

Cerrad Czarni Radom w piątek odnieśli trzecie w serii zwycięstwo i zdobyli cenny komplet punktów. Radomianie w meczu wyjazdowym pokonali Ślepsk Malow Suwałki w czterech setach. – Trudny był zwłaszcza czwarty set, bo wypracowaliśmy sobie przewagę i każdy chyba myślał, że zakończymy to spotkanie, a tak łatwo nie było – zdradził Karol Butryn, atakujący radomian i MVP tego spotkania.

Po tym zwycięstwie drużyna z Radomia ma 31 punktów i plasuje się na szóstym miejscu w tabeli PlusLigi. Taki sam dorobek mają siatkarze GKS-u, którzy jednak mają o jeden rozegrany mecz więcej. Do piątego Trefla radomianie tracą trzy punkty. – Gramy jak o życie. Tabela to pokazuje. Każdy wygrywa, jest taki ścisk, że każde spotkanie decyduje, że ktoś może być na siódmym, ósmym czy piątym miejscu, a nawet dwunastym – zwrócił uwagę Michał Ruciak. Teraz możemy troszkę odpocząć po tym meczu, naładować akumulatory. Jak patrzymy w tabelę, to też mamy już przewagę, aczkolwiek nadal musimy pokazywać na boisku to, co pokazujemy od czterech spotkań – dodał Karol Butryn.

W trakcie rundy zasadniczej Czarni mieli lepsze i gorsze momenty. W Suwałkach odnieśli jednak trzecią wygraną w serii, co mobilizuje ich do gry. – Mamy serię zwycięstw, mamy kolejne trzy punkty, które są ogromnie ważne – stwierdził Ruciak. – Każde zwycięstwo konsoliduje, każda seria, zwycięstwo mobilizuje do tego, wychodzić na następny mecz. To nie jest tak, że ktoś po przegranej odpuszcza, ale gdzieś w głowach to siedzi. Zwycięstwo napędza, można wygrać z lepszym zespołem, bo jest się na tej przysłowiowej fali. Tak jest w sporcie – dodał.

Po spotkaniu radomianie chwalili drużynę beniaminka PlusLigi, która walczy o udział w play-off. – Bardzo cieszy nas to zwycięstwo, bo tak jak pokazuje Ślepsk, Suwałki to bardzo trudny teren. Rywale grają bardzo dobrze u siebie i przede wszystkim, nigdy się nie poddają. Czy przegrywają 0:1, czy jest 0:2, oni zawsze walczą, grają do końca, do upadłego – ocenił Michał Ruciak. – Ślepsk gra u siebie bardzo dobrze, a drużyna jest ułożona. Rywale wygrali ostatnio trzy spotkania z rzędu, a nam się to udało przełamać – dodał Karol Butryn.

Atakujący Cerrad Czarnych został wybrany MVP spotkania, a na to wyróżnienie bezsprzecznie zasłużył. Butryn zdobył dla swojej drużyny aż 34 punkty, osiągając znakomity wynik w ataku. Zawodnik skończył 31 z 51 akcji, co daje skuteczność na poziomie blisko 61%. Do tego Butryn dołożył jeden blok i dwa asy serwisowe. – Był to ciężki mecz, było w nim dużo walki. Otarliśmy się w nim o rekord PlusLigi pod względem długości seta – powiedział MVP spotkania. – Trudny był zwłaszcza czwarty set, bo wypracowaliśmy sobie przewagę i każdy chyba myślał, że zakończymy to spotkanie, a tak łatwo nie było. Trener Kowal zrobił zmiany i Ślepsk zaczął walczyć. My na szczęście zareagowaliśmy w odpowiednim momencie i to pozwoliło zdobyć trzy punkty – zakończył Butryn.

źródło: Czarni TV, inf. własna