Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Ruciak: Chcemy zacząć rok od zwycięstwa

Michał Ruciak: Chcemy zacząć rok od zwycięstwa

fot. Klaudia Piwowarczyk

Cerrad Enea Czarni Radom przygotowują się już do drugiej rundy rozgrywek PlusLigi. W zespole z Radomia jest pewien niedosyt,  bo dziesiąte miejsce w lidze jest poniżej oczekiwań.

– Nie tak to sobie wymarzyliśmy. Każdy liczył, że pozycja w tabeli będzie odrobinę wyższa. Taki jest sport, jest wiele zespołów które walczą o play-off. Miejsc jest osiem, a zespołów które realnie walczą o ósemkę po pierwszej rundzie jest dwanaście, a przed nami druga runda i tych dwóch najsłabszych drużyn też nie można skreślać – mówi Michał Ruciak.Libero radomian nie szuka usprawiedliwienia w zagęszczonym terminarzu pierwszej części rozgrywek. Jednocześnie podkreśla, że drużyna jest mocno zmotywowana, aby zwyciężać od początku roku. – Warunki każdy miał takie same. Nie było tak, że jedna drużyna grała dziewięć spotkań w miesiącu, a inni nie. Wszyscy grali systemem środa-sobota i walka była zacięta. Mamy teraz o czym myśleć w przerwie do następnego meczu. Liczyliśmy na więcej, ale nie składamy broni. Pracujemy teraz bardzo intensywnie i każdy przychodzi na treningi z wiarą, że zaczniemy nowy rok od zwycięstwa. To jest ważne mentalnie dla całego zespołu, bo ciężko budować drużynę na przegranych meczach. 

Ruciak zauważa też, że najważniejsze będzie zgarnianie pełnej puli z tymi drużynami, które są w podobnej ligowej sytuacji. – Trzy punkty dzielą nas od piątego miejsca (szóstego – przyp.red.), więc w zasadzie jeden mecz bezpośredni. Także nic nie jest stracone. W klubie wszyscy zdają sobie sprawę, że nie możemy już się cofnąć po pierwszej rundzie, więc musimy zbierać komplety punktów z bezpośrednimi rywalami w walce o ósemkę, a nikt tanio skóry nie sprzeda. Pierwszy mecz gramy z Treflem, któremu mamy za co się odgryźć, bo nie wyszło nam spotkanie w Gdańsku, więc jest w nas duża chęć rehabilitacji. 

źródło: Czarni TV, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved