Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Potera: Na tej pozycji mamy wielu wspaniałych zawodników w lidze

Michał Potera: Na tej pozycji mamy wielu wspaniałych zawodników w lidze

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Nie lubię oceniać swoich występów i też nie do końca patrzę w te statystyki. To są tylko liczby, fajnie, że w tym rankingu znalazłem się w czołówce, ale na tej pozycji mamy wielu wspaniałych zawodników w lidze – mówił w programie #7strefa lider rankingu przyjmujących PlusLigi, Michał Potera.

MKS Będzin po porażkach na początku sezonu w jego dalszej części podniósł się i opuścił ostatnie miejsce w tabeli PlusLigi. Ostatecznie w momencie przerwania rozgrywek będzinianie znajdowali się na 11. miejscu i na tej pozycji zakończyli sezon. – Mecz w Olsztynie po pierwszych siedmiu porażkach pokazał, że w końcu jesteśmy w stanie zdobywać punkty. Walec wtedy ruszył. Niektóre te przegrane mecze graliśmy nawet lepiej niż te, które potem wygrywaliśmy. Pojawiło się też trochę szczęścia, gdy graliśmy z ZAKSĄ nie mógł wystąpić Olek Śliwka, a każdy z nas miał tzw. „dzień konia”, potem w meczu z Zawierciem nie było Ferreiry, co również wykorzystaliśmy. Graliśmy w tych meczach dobrze i wykorzystywaliśmy swoje szanse – mówił na antenie Polsatu Sport libero MKS-u Będzin.Michał Potera w momencie przerwania rozgrywek PlusLigi w tym sezonie był na pierwszym miejscu rankingu najlepiej przyjmujących zawodników polskiej ligi. – Nie lubię oceniać swoich występów i też nie do końca patrzę w te statystyki. To są tylko liczby, fajnie, że w tym rankingu znalazłem się w czołówce, ale na tej pozycji mamy wielu wspaniałych zawodników w lidze. Kuba Popiwczak, rewelacyjnie w tym sezonie grał Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski to klasa sama w sobie, mamy Gruszczyńskiego, Ruciaka. Ja nie lubię oceniać sam siebie, szkolnej „szóstki” nie dam sobie nigdy, nieważne, jaki mecz bym zagrał. Nasza linia przyjęcia dobrze pracowała i za ustabilizowanie tego elementu w zespole może wystawiłbym sobie 4,5 i to będzie dobra nota – przyznał.

W Magazynie #7strefa libero będzinian chwalony był przez Ireneusza Kłosa, który zwrócił na mocną mentalną stronę zawodnika. – Jeśli szukam libero, to szukam również tych cech wolicjonalnych, psychologicznych, które mają ogromny wpływ na to, co się dzieje na boisku. To jest doświadczony zawodnik, który teraz dojrzał do tego, by mówić o nim w samych superlatywach – przyznał ekspert Polsatu Sport.

Trener wraz z prezesem stanęli w tym sezonie na wysokości zadania – stworzyli zespół na miarę budżetu, na który ten klub stać. Trener Bednaruk spędza wiele czasu na poszukiwaniu wartościowych zawodników, którzy jednocześnie nie zjedzą niemal całego budżetu klubu. Myślę, że możemy być spokojni o to, że będzie tu siatkówka i że MKS będzie miał dobry zespół – dodał Potera.

źródło: opr. własne, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved