Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Potera w MKS-ie Będzin na kolejny sezon

Michał Potera w MKS-ie Będzin na kolejny sezon

fot. Wojciech Rejdych

Michał Potera, na mocy dwuletniego kontraktu podpisanego dwanaście miesięcy temu, będzie reprezentował MKS Będzin w sezonie 2019/2020. Dla 31-letniego libero będą to już dziesiąte rozgrywki w klubie z Będzina.

Indywidualnie miniony sezon był najlepszym w karierze tego zawodnika. Potwierdziła to klasyfikacja czołowych przyjmujących PlusLigi, w której Michał Potera zajął pierwsze miejsce, wyprzedzając m.in. aktualnego mistrza Polski, Pawła Zatorskiego. – To są tylko liczby, jednak potrafią podbudować, choć szkoda, że jeszcze kilku zawodników z Będzina nie znalazło się w rankingach tak wysoko – przyznał siatkarz.Jego postawa niestety nie miała znaczącego wpływu na grę całej drużyny, finiszującej na trzynastej pozycji. – Gdybyśmy zdobyli trzy, cztery punkty na początku sezonu, to później grałoby się nam łatwiej, a tak niewykorzystane szanse negatywnie na nas wpłynęły. Morale spadało, nie potrafiliśmy się odbić. Przegraliśmy zdecydowanie za dużo – wspominał „Poti”.

MKS zamierza znacząco poprawić swoją pozycję z minionego sezonu. Pomóc w tym ma myśl szkoleniowa Jakuba Bednaruka, pod wodzą którego Michał Potera występował już w sezonach 2012/2013 – 2013/2014. – To jest człowiek, którego Będzin potrzebuje! Bardzo dobry trener, idealny do pracy w takim klubie jak nasz. Charyzmatyczny, niebojący się wyzwań. Przez dwa lata mieliśmy okazję współpracować w Warszawie, więc wiem czego mogę się po nim spodziewać. Lenistwa na pewno nie będzie – zapewnił Michał Potera.

Zobacz także:
Karuzela transferowa PlusLigi w sezonie 2019/2020

źródło: mksbedzin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved