Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Potera: Cieszmy się z tego, co jest

Michał Potera: Cieszmy się z tego, co jest

Co prawda siatkarze MKS-u Będzin na razie o złapaniu oddechu mogą zapomnieć, to ostatnio odnieśli trzecie zwycięstwo w tym sezonie PlusLigi, co powinno osłodzić im fakt, że kolejne spotkanie rozegrają w drugi dzień świąt. Podopieczni Jakuba Bednaruka pokonali ostatnio 3:2 Visłę Bydgoszcz. – Jadąc tutaj wiedzieliśmy, że to będzie ciężki, długi mecz. Zdawaliśmy sobie sprawę, że nie będzie 3:0 dla jednej z drużyn. W pierwszym secie popełniliśmy niestety za dużo błędów, a rywale z Bydgoszczy bardzo mocno zagrywali, z resztą przez cały mecz nie zwalniali ręki – mówił po wygranej libero MKS-u, Michał Potera.

Ważne spotkanie w ramach 11. kolejki PlusLigi rozegrały zespoły BKS- Visły Bydgoszcz oraz MKS-u Będzin. Nie było zaskoczenia, że drużyny plasujące się na dole tabeli podzieliły się punktami. Dwa powędrowały na konto MKSu. – Jadąc tutaj wiedzieliśmy, że to będzie ciężki, długi mecz. Zdawaliśmy sobie sprawę, że nie będzie 3:0 dla jednej z drużyn. W pierwszym secie popełniliśmy niestety za dużo błędów, a rywale z Bydgoszczy bardzo mocno zagrywali, z resztą przez cały mecz nie zwalniali ręki – ocenił spotkanie Michał Potera.

Jego zespół wygrał 3:2, choć miał swoje szanse, aby znad Brdy wyjechać z kompletem punktów. – Na całe szczęście my zaczęliśmy lepiej przyjmować i lepiej zagrywać. Dodatkowo obroniliśmy kilka piłek i nasza gra wyglądała dużo lepiej. W trzeciej odsłonie kontynuowaliśmy naszą dobrą grę. Uważam, że w czwartym secie to bardziej my oddaliśmy go bydgoszczanom, niż oni go wyszarpali. Zaczynając od błędu na pojedynczym bloku, przez nieporozumienia w obronie, przy niezbyt trudnej zagrywce rywal nam odskoczył i dociągnął tę przewagę do końca. Trochę żałujemy, bo mogliśmy zdobyć trzy punty w tym meczu, ale cieszmy się z tego, co jest – komentował libero MKS-u Będzin. Dla ekipy prowadzonej przez Jakuba Bednruka było to trzecie  zwycięstwo w tym sezonie, które jednocześnie pozwoliła wyprzedzić w tabeli własne bydgoszczan. – W tie-breaku była walka na noże, ale to my prowadziliśmy grę i na szczęście na koniec rywal podarował nam zepsutą zagrywkę i wracamy z Bydgoszczy z trzecim zwycięstwem w tym sezonie – podsumował Michał Potera.

źródło: opr. własne, youtube - MKS Będzin