Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Ostrowski: Były problemy ze zgraniem się

Michał Ostrowski: Były problemy ze zgraniem się

fot. Katarzyna Antczak

Kibice nie mogą się już doczekać startu ligi. Również drużyny niecierpliwie wyczekują na rozpoczęcie sezonu. Cerrad Czarni Radom w stosunku do poprzednich rozgrywek przeszedł rewolucję. W kadrze pozostało czterech graczy, m.in. Michał Ostrowski.

Czarni Radom poprzedni sezon zakończyli na szóstym miejscu. To po powrocie do najwyższej klasy rozgrywkowej najlepszy wynik drużyny z Radomia, jednak po zakończeniu rozgrywek włodarze klubu postanowili pozostawić w składzie tylko czterech graczy. – Na początku były problemy ze zgraniem się, zwłaszcza rozgrywający ze środkowymi czy skrzydłowymi, ponieważ pojawiło się dużo nowych osób w zespole. Teraz, po prawie półtora miesiąca treningów, wygląda to coraz lepiej i z dnia na dzień powinno się jeszcze poprawiać. Przez jakiś czas nie mieliśmy do dyspozycji całego składu, niektórzy dołączyli do nas dopiero niedawno i brakuje nam trochę „gry na pamięć”, ale na pewno podczas sezonu będzie wyglądało to dużo lepiej – powiedział Michał Ostrowski, który był jednym z tych trzech siatkarzy. – Nie mamy problemu z dogadywaniem się, Amerykanie wnoszą bardzo dużo życia – zwłaszcza Dustin. Nasz libero jest bardzo otwartą, uśmiechniętą osobą, każdemu chce pomóc i wszystko wytłumaczyć. Zaczął się nawet uczyć polskich słów – dodał po chwili zawodnik.

Czarni Radom w nadchodzącym sezonie będą jedną z najmłodszych ekip występujących w PlusLidze. Średnia wieku w radomskiej ekipie to 23 lata. – Mamy też zawodników doświadczonych, na przykład tegorocznego medalistę olimpijskiego. Mieszanka młodości z doświadczeniem może przynieść bardzo interesujące efekty w sezonie. Sami jesteśmy ciekawi, jak to się ułoży. Wierzymy, że to wypali i będzie super – wyjaśnił Ostrowski.W tym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej zobaczymy aż 16 zespołów. Ekipa, która zajmie 16. lokatę, będzie musiała walczyć o utrzymanie. – Cieszę się, że jest szesnaście zespołów. Jest więcej grania, kibice będą mogli częściej oglądać swoich ulubieńców. Myślę, że to jest duży plus. Aczkolwiek kadrowicze mogą powiedzieć coś innego, ponieważ dla nich cztery mecze to jednak dużo. Oni ledwo skończyli igrzyska, teraz przygotowują się do sezonu klubowego, zaraz zaczną się rozgrywki, także im na pewno jest ciężej – stwierdził środkowy.

Cerrad Czarni Radom liczą po cichu w tym sezonie na wywalczenie miejsca na podium. – Każda drużyna gra o medal. Będziemy zadowoleni, jeżeli w każdym meczu i na każdym treningu będziemy dawać z siebie wszystko. Jeżeli nasza praca zaowocuje wygrywaniem spotkań, to będzie bardzo dobrze. Każdy z nas będzie chciał się indywidualnie rozwinąć i to też na pewno jest osobisty cel wszystkich zawodników – zakończył Michał Ostrowski.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved