Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Michal Nekola: Nasze mecze zawsze są jak derby

Michal Nekola: Nasze mecze zawsze są jak derby

fot. Karolina Koster

Czesi wykonali w piątek ważny krok w kierunku awansu do kolejnej fazy mistrzostw Europy. Podopieczni Michala Nekoli w czterech setach pokonali Słowaków. – Nasze mecze ze Słowakami zawsze są jak derby. Dla nas to dopiero pierwszy krok do tego, aby przejść do kolejnej rundy mistrzostw Europy, a tego chcemy. Teraz koncentrujemy się już na niedzielnym spotkaniu z reprezentacją Niemiec – mówi selekcjoner zwycięskiej drużyny.

Spotkania Czechów ze Słowacją zawsze wywołują dodatkowe emocje z racji historii łączącej oba kraje. – Dla nas rzeczywiście było to ważne zwycięstwo, jeszcze dwadzieścia lat temu Czechy i Słowacja były jednym krajem. Nasze mecze ze Słowakami zawsze są jak derby – mówi trener Michal Nekola. Selekcjoner po tej wygranej nie popada jednak w euforię. – Dla nas to dopiero pierwszy krok do tego, aby przejść do kolejnej rundy mistrzostw Europy. Powiedzieliśmy sobie przed turniejem, że chcemy wyjść z grupy. Teraz koncentrujemy się już na niedzielnym spotkaniu z reprezentacją Niemiec – przekonuje Nekola.

Szkoleniowiec reprezentacji Czech może na pewno być zadowolony nie tylko z samego rezultatu, ale i także z gry swoich podopiecznych. – Pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony w ataku czy w zagrywce. Myślę, że w tym spotkaniu kluczem okazał się trzeci set, gdzie wywarliśmy dużą presję na słowackich atakujących. Zdobyliśmy w nim sześć punktów blokiem to po pierwsze, po drugie zrobiliśmy też mniej błędów od rywali – ocenił trener Michal Nekola. Czeski szkoleniowiec opowiedział także o tym, jak się czuje w Polsce. – Bardzo mi się tutaj podoba. Dla Polski siatkówka jest wielkim sportem, czymś wyjątkowym. Podczas meczów jest dużo kibiców na trybunach i to na pewno jest świetną reklamą tej dyscypliny sportu.Przed rozpoczęciem rywalizacji mówiło się, że mecz Czechy – Słowacja może zadecydować o tym, który z tych zespołów zagra w barażu o ćwierćfinał. Pierwsze dwa miejsca przypisywano Włochom i Niemcom. – Absolutnie się z tym nie zgadzam, jak już mówiłem to dla nas dopiero pierwszy krok. Możemy awansować do dalszej fazy turnieju, ale możemy także zakończyć rozgrywkę grupową na czwartym miejscu. Każdy może wygrać, każdy może przegrać, bo to jest sport. Teraz przed nami kolejny mecz i on jest najważniejszy – zakończył Michal Nekola.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved