Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Czy Michał Mieszko Gogol zostanie nowym trenerem Skry Bełchatów?

Czy Michał Mieszko Gogol zostanie nowym trenerem Skry Bełchatów?

fot. Klaudia Piwowarczyk

Według informacji Polsatu Sport wszystko wskazuje, że po obecnym sezonie PlusLigi posadę trenera PGE Skry Bełchatów obejmie najprawdopodobniej asystent selekcjonera Vitala Heynena oraz trener Indykpolu AZS Olsztyn Michał Mieszko Gogol. Ma on zastąpić piastującego tę funkcję od maja 2017 roku Roberto Piazzę.

Sezon 2018/2019 w PlusLidze nie dobiegł jeszcze do końca, a w kuluarach mówi się już o tym, kto może zostać szkoleniowcem Skry Bełchatów. – Myślę, że jest to jeszcze odważniejszy ruch, bo stawia się w tej sytuacji na trenera, który znajduje się co prawda na fali wznoszącej, ale jednak nie posiadającego wielkiego doświadczenia. Gogol pierwszą dużą szansę dostał w Szczecinie, ale nie miał jak jej w pełni wykorzystać. W Olsztynie też jest trenerem bardziej z musu, czyli dopiero w Bełchatowie mógłby pokazać pełnię swoich możliwości – stwierdził komentator Polsat Sport Marcin Lepa.W podobnym tonie wypowiedział się Jerzy Mielewski, który zauważył, że Michał Gogol jest utalentowanym trenerem. – Ja się bardzo cieszę, ponieważ rzadko się zdarza, by polski trener dostał szansę w jednym z najlepszych klubów PlusLigi. Już dziś wiele wskazuje na to, że po sezonie Gogol faktycznie zastąpi Roberto Piazzę na stanowisku trenera Skry i jeśli tak będzie, to jest to bardzo fajna decyzja osób rządzących klubem. Trenersko Gogol czerpał z wielu źródeł i na pewno „wyssał” bardzo dużo od Vitala Heynena. Można się też spodziewać, że wraz ze zmianą szkoleniowca w ekipie z Bełchatowa nastąpią również zmiany kadrowe – zakończył komentator

Dotychczasowy trener Roberto Piazza jest trenerem Skry od maja 2017 roku. W sezonie 2017/2018 sięgnął z prowadzoną przez siebie drużyną po mistrzostwo Polski i dotarł do finału Pucharu Polski. Do klubowej gabloty „wsadził” również Superpuchar Polski.

 

źródło: Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved