Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Mieszko Gogol: Nadal uważam, że Mariusz Wlazły jest świetnym siatkarzem

Michał Mieszko Gogol: Nadal uważam, że Mariusz Wlazły jest świetnym siatkarzem

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Ta sprawa to konsekwencja ustaleń pomiędzy Mariuszem a prezesem. Pracowali ze sobą dłużej niż ja pracuję w PlusLidze, bo aż siedemnaście lat, więc znają się doskonale i umieją ze sobą rozmawiać. To, co ostatnio się dzieje, jest weryfikacją ich wspólnych ustaleń i decyzji. Nadal uważam, że Mariusz Wlazły jest świetnym siatkarzem. Ilu jest na świecie zawodników na jego pozycji, którzy w wieku 37 lat potrafią grać na takim poziomie? Nie znajduję teraz w głowie żadnego – powiedział trener PGE Skry Bełchatów, Michał Mieszko Gogol. 

W czym chciałby pan być lepszy po sezonie 2019/2020?Michał Mieszko Gogol:– W wielu rzeczach! We wszystkim można być lepszym. Chyba najbardziej w poprawie technicznych elementów i zdobywaniu kolejnych doświadczeń. Chciałbym pomagać zawodnikom na przykład w konstruowaniu dobrego trójbloku, bezbłędnym przyjmowaniu zagrywki z wyskoku i wielu innych rzeczach… Mogę być zadowolony na przykład z relacji w drużynie. Grupa funkcjonowała dobrze. Udało się wprowadzić sporo aktywności nie tylko w hali, ale także poza nią.

– Relacje w drużynie funkcjonowały dobrze. A w samym klubie? Mariusz Wlazły odchodzi po siedemnastu latach. On i prezes Konrad Piechocki przedstawiają swoje wersje wydarzeń. Co znaczy dla pana odejście atakującego?

– Ta sprawa to konsekwencja ustaleń pomiędzy Mariuszem a prezesem. Pracowali ze sobą dłużej niż ja pracuję w PlusLidze, bo aż siedemnaście lat, więc znają się doskonale i umieją ze sobą rozmawiać. To, co ostatnio się dzieje, jest weryfikacją ich wspólnych ustaleń i decyzji. Nadal uważam, że Mariusz Wlazły jest świetnym siatkarzem. Ilu jest na świecie zawodników na jego pozycji, którzy w wieku 37 lat potrafią grać na takim poziomie? Nie znajduję teraz w głowie żadnego. Cieszę się, że przeszedł przez ten sezon w dobrym zdrowiu, i że po zakończeniu rozgrywek jest w naprawdę dobrej dyspozycji fizycznej. Sama forma ogłaszania odejścia po siedemnastu latach gry w klubie przez Skype’a była jednak dla mnie zaskakująca.

Jeśli grałby więcej, wszystko mogło się potoczyć inaczej?

Sprawa była postawiona jasno od samego początku. Przed pierwszą kolejką odbyłem rozmowę zarówno z Mariuszem, jak i Dusanem (Petkovicem – przyp. red.). Następnie rozmawialiśmy wspólnie we trójkę. Powiedziałem szczerze, że przynajmniej do pewnego punktu sezonu będziemy rotować składem, by przed fazą play-off szukać stabilizacji. Nie jest to łatwe dla każdego zawodnika, bo nawet po dobrym meczu może być tak, że nie zacznie kolejnego w szóstce. Mimo że nie byli tym rozwiązaniem zachwyceni, większość sezonu grali na wysokim poziomie i rzadko musiałem ich zmieniać z powodu słabszych występów. Obaj zachowali też dobrą kondycję fizyczną i byli zdrowi.

*cały wywiad Sary Kalisz w serwisie sport.tvp.pl

źródło: sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved