Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Michał Mieszko Gogol: Trzeba wykorzystać szansę gry z Perugią

Michał Mieszko Gogol: Trzeba wykorzystać szansę gry z Perugią

fot. Klaudia Piwowarczyk

W krótkim czasie pojawiły się dwie informacje dotyczące PGE Skry Bełchatów. Najpierw okazało się, że „Pszczółki” towarzysko zmierzą się z Sir Safety Perugią. W poniedziałek Skra dowiedziała się z kolei, kto będzie ich ćwierćfinałowym rywalem w Pucharze Polski. Obie sprawy na stronie klubowej skomentował Michał Mieszko Gogol. – Jeśli jest możliwość grania z drużyną z najwyższej półki, to trzeba to wykorzystać – o starciach z włoskim klubem powiedział trener.

Spotkania kontrolne „żółto-czarnych” z Sir Safety były dość zaskakujące. Co ważne, polski klub poleci do Włoch praktycznie w optymalnym składzie. W sparingach nie wystąpi jedynie Milad Ebadipour, który wraz z kadrą Iranu powalczy o awans na igrzyska olimpijskie. Więcej o szczegółach gry z wicemistrzem Serie A powiedział szkoleniowiec. – Do Włoch lecimy 5 stycznia, a 6 stycznia rano trenujemy i wieczorem gramy oficjalny mecz z publicznością. 7 stycznia gramy drugie spotkanie, ale już nieoficjalne, bez kibiców. Lecimy w kadrze 12 zawodników – zakomunikował Michał Mieszko Gogol.Zdaniem trenera sparingi z tak renomowanym zespołem pomogą jego siatkarzom na różnych płaszczyznach. – Jeśli chodzi o walory szkoleniowe, to na pewno warto utrzymać się w rytmie meczowym. Jeśli jest możliwość grania z drużyną z najwyższej półki, to trzeba to wykorzystać – rzekł drugi trener reprezentacji Polski.

Gogol odniósł się także do Pucharu Polski. W poniedziałek Skra dowiedziała się, że w ćwierćfinale rozgrywek przyjdzie jej mierzyć się z Indykpolem AZS Olsztyn. Niedawno oba kluby miały okazję rywalizować w PlusLidze. Bełchatowianie wygrali na wyjeździe 3:0. – Każdy rywal, którego mogliśmy wylosować, nie był łatwy, bo z pierwszoligowcami gralibyśmy na wyjeździe. Na pewno czeka nas trudne spotkanie i nie możemy dać się zwieść ostatniemu wynikowi, ale podejść do tematu z zupełnie otwartą głową i zagrać nowy, dobry mecz. Jest o co grać i musimy być dobrze przygotowani do tego spotkania – zaznaczył szkoleniowiec.

źródło: skra.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved