Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Michał Mieszko Gogol: Startujemy z zupełnie innego punktu niż rok temu

Michał Mieszko Gogol: Startujemy z zupełnie innego punktu niż rok temu

fot. Klaudia Piwowarczyk

Mistrzowie świata znakomicie rozpoczęli nowy sezon, w test-meczu pewnie pokonali reprezentację Niemiec. –   Myślę, że w tym sezonie startujemy z zupełnie innego punktu niż rok temu. To było widać w tych elementach, nad którymi pracowaliśmy zeszłego lata i to jest dobry prognostyk – powiedział asystent Vitala Heynena, Michał Mieszko Gogol. Szansę debiutu dostali młodzi Norbert Huber czy Tomasz Fornal.- Chłopaki zagrali dobrze, bez kompleksów – ocenił trener Gogol.

Mogę pogratulować naprawdę dobrego otwarcia sezonu, bardzo pewnie pokonaliście reprezentację Niemiec.Michał Mieszko Gogol: –  Myślę, że w tym sezonie startujemy z zupełnie innego punktu niż rok temu. To było widać w tych elementach, nad którymi pracowaliśmy zeszłego lata i to jest dobry prognostyk. Przeanalizowaliśmy sobie mistrzostwa świata, porównaliśmy się do innych drużyn, szukamy też jeszcze naszych rezerw, tego co możemy robić lepiej, jako drużyna, a możemy poprawić dużo rzeczy i będziemy się skupiali nad kilkoma detalami.

W trzech setach zapunktowaliście aż 15 razy blokiem…

Na mistrzostwach świata byliśmy najlepiej blokującą drużyną z czołówki,  jeżeli chodzi o bloki punktowe, czy wybloki. Ten element rzeczywiście funkcjonuje dobrze, aczkolwiek są tutaj jeszcze rezerwy. Zwłaszcza przy szybszych piłkach na skrzydła możemy trochę zminimalizować liczbę ataków blok – aut ze strony rywala i nad tym na pewno będziemy pracować.

Dużo jeszcze brakuje do tego, co chcielibyście grać?

Zawsze czegoś brakuje, ale czy dużo? Nie wiem. Wiemy na pewno, że możemy grać lepiej, regularniej i na pewno będziemy nad tą regularnością pracować.

Jak należy ocenić wytęp debiutantów, czy to Norberta Hubera, czy Tomasza Fornala?

Chłopaki zagrali dobrze, bez kompleksów.  Norbert pokazał się z naprawdę dobrej strony, zwłaszcza w zagrywce. Nękał przeciwnika tym elementem, praktycznie nie popełniał błędów, a każdy serwis był naprawdę wysokiej jakości i bardzo trudny. Każdy z nich dużo wniósł do drużyny, tak samo Tomek dobrze radził sobie w bloku, ciekawie wyglądały także ataki z pipe’a. Wszyscy młodzi zawodnicy są głodni nie tylko gry ale i ciężkiej pracy, to bardzo optymistyczne. Mamy w Polsce dużo utalentowanej młodzieży i fajnie, że chłopaki pukają do bram pierwszej reprezentacji Polski.

Teraz przed wami Liga Narodów. To będzie przetarcie przed sierpniowym turniejem kwalifikacyjnym?

Turniej w Gdańsku na pewno będzie dla nas najważniejszy, natomiast Liga Narodów jest dużym poligonem, gdzie oprócz poprawiania naszych siatkarskich umiejętności będziemy się też docierali jako grupa. To też jest bardzo ważne, nawet jeżeli w danym momencie nie będziemy grali w naszym najsilniejszym składzie, to i tak będziemy robili wszystko, aby wygrać. Będziemy walczyli od pierwszej piłki i zobaczymy, gdzie nas to zabierze.

Miło się wracało do reprezentacji po ciężkim sezonie ligowym?

Bardzo. Ja jestem zadowolony, że mogę tu być. Jestem otoczony fantastycznymi ludźmi i tyczy się to zarówno sztabu, jak i zawodników. Atmosfera jest tutaj świetna i ja jestem szczęśliwy,  bo wiem, że mam wokół siebie życzliwych i szczerych ludzi, z którymi chce się pracować, chce się rozmawiać i żyć na co dzień.

Tę atmosferę było widać. Dało się zauważyć, że zawodnicy cieszyli się grą i wspólnym przebywaniem na boisku.

Ta atmosfera jest naprawdę dobra i wierzę w to, że pomoże nam ona w wielu momentach. Zwłaszcza tych trudnych, bo takie na pewno przyjdą.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved