Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Michał Mieszko Gogol: Po to pracujemy, by bronić tytułu

Michał Mieszko Gogol: Po to pracujemy, by bronić tytułu

fot. Klaudia Piwowarczyk

Kilka dni temu reprezentacja Polski siatkarzy zakończyła zgrupowanie w Zakopanem i przeniosła się do swojej regularnej „kuźni formy” – tj. do Spały. To tam podopieczni Vitala Heynena będą szlifować dyspozycję na zbliżające się wielkimi krokami mistrzostwa świata. – Droga jest długa i kręta, ale po to pracujemy, by bronić tytułu – mówi w kontekście obrony złotego medalu asystent trenera, Michał Mieszko Gogol.

Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że o obronę tytułu mistrzowskiego będzie w tym roku niezwykle ciężko. Biało-czerwoni przeszli małą rewolucję kadrową, do zespołu dołączyło wielu młodych graczy, a rywale ostrzą sobie apetyty na najwyższy stopień podium. – Wszyscy nad tym pracujemy i wszyscy zrobimy wszystko, by tak było. Droga jest długa i kręta, ale po to pracujemy, by bronić tytułu. Zawsze tytułu broni się trudniej, ale zrobimy wszystko, by tak było – zapewnia Michał Mieszko Gogol.Co zatem pomoże w odniesieniu kolejnego sukcesu? Jak na ten czas prezentują się mocne strony polskiego zespołu? – Myślę, że naszym dużym atutem w tych meczach, które graliśmy do tej pory, był przede wszystkim atak, blok – gra na siatce. Mamy jeszcze dość duże rezerwy w zagrywce i spore w obronie, w systemie blok – obrona, nad czym pracujemy, by wszystko współgrało razem – wylicza asystent trenera Heynena w rozmowie z Polską Siatkówką.

Siatkarski mundial wystartuje na początku przyszłego miesiąca. Biało-czerwoni swój pierwszy mecz rozegrają z reprezentacją Kuby – 12 września. Następnie zmierzą się z Portoryko, Finlandią, Iranem, a na koniec pierwszego etapu mistrzostw zmierzą się z gospodarzami – Bułgarią. Którzy rywale będą tymi najtrudniejszymi do pokonania? – Myślę, że na pewno Bułgarzy. Wiadomo, jak ciężko gra się w Warnie. Nie raz polska reprezentacja tam grała. Myślę, że Iran będzie groźny, mimo wszystko trzeba będzie uważać na Finów. To jest taka trochę nieobliczalna drużyna, która może nie ma tylu argumentów, co te inne zespoły, ale też potrafi grać w siatkówkę. Nie lekceważyłbym też Kubańczyków, gdyż jest to drużyna z bardzo dużymi atutami fizycznymi. Myślę, że bardzo ważna będzie nasza chłodna głowa i niewdawanie się w wymianę ciosów, a konsekwentna techniczna gra na małej liczbie błędów – kończy Gogol.

źródło: inf. własna, Polska Siatkówka

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved