Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Mieszko Gogol: Poziom był naprawdę wysoki

Michał Mieszko Gogol: Poziom był naprawdę wysoki

Mimo dobrej postawy Indykpol AZS Olszyn nie zdołał przerwać serii zwycięstw ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Olsztynianie z liderem PlusLigi wygrali tylko jednego seta. – Cieszę się, że gramy dobrą siatkówkę, natomiast sprawdził się czarny scenariusz. Zagraliśmy dobre spotkanie, troszeczkę się wykrwawiliśmy fizycznie, a wracamy bez punktów, ale po drugiej stronie przeciwnik zawiesił nam naprawdę wysoko poprzeczkę – powiedział po pojedynku trener Michał Mieszko Gogol.

Chociaż akademicy wyjechali z Kędzierzyna-Koźla bez zdobyczy punktowej, postawili się przeciwnikom. Najciekawszy przebieg miał drugi set, którego goście wygrali 35:33. – Mecz był otwarty w wielu elementach i pojedyncze piłki, pojedyncze niedokładności zdecydowały o tym, że nie udało się wrócić z Kędzierzyna z punktami. Uważam, że poziom był naprawdę wysoki. Szkoda, że tego meczu nie było w telewizji, bo myślę, że ludzie, którzy oglądaliby ten mecz, byliby zadowoleni. Cieszę się, że mamy niezłą pierwszą akcję, trzymamy wysoki poziom side-out i to jest coś, co pozwoli nam grać w kolejnych spotkaniach. Cieszę się, że gramy dobrą siatkówkę, natomiast sprawdził się czarny scenariusz. Zagraliśmy dobre spotkanie, troszeczkę się wykrwawiliśmy fizycznie, a wracamy bez punktów, ale po drugiej stronie przeciwnik zawiesił nam naprawdę wysoko poprzeczkę. Na plus jest to, że nie pękamy w końcówkach, wygraliśmy kolejną powyżej 30 punktów, to staje się takim naszym znakiem rozpoznawczym i mam nadzieję, że tak będzie dalej, choć wolałbym, żebyśmy wygrywali te sety trochę szybciej – skomentował po spotkaniu trener AZS-u Olsztyn Michał Mieszko Gogol.

W końcówce czwartego seta przy zagrywkach Pawła Pietraszko olsztynianie odrobili straty i doprowadzili do remisu po 21. Przyjezdni jednak przez własne błędy nie wykorzystali sytuacji i nie zdołali przedłużyć losów meczu. – Możemy żałować, bo po tych fenomenalnych zagrywkach come back był wspaniały i myślę, że Paweł poderwał całą drużynę do walki. Szkoda później tych dwóch błędów, które zrobiliśmy. To były zbyt proste błędy jak na ten moment seta. Zaczęło się od przyjęcia Marcela, może zostawiliśmy mu za dużo miejsca. Będziemy mieli co analizować, ale też trzeba powiedzieć, że w tym zestawieniu to był w ostatnich tygodniach nasz drugi mecz – przyznał szkoleniowiec akademików.

PlusLiga ponownie przyspiesza, już w niedzielę olsztynianie we własnej hali podejmą Trefla Gdańsk. – Trzeba odpocząć i się zregenerować, bo jesteśmy w intensywnym mikrocyklu i naprawdę musimy odpocząć. Ta nasza podróż do Olsztyna też na pewno będzie dosyć męcząca. Będziemy chcieli jak najlepiej się zregenerować i przygotować do meczu z gdańszczanami. Mam nadzieję, że jeżeli pokażemy taką siatkówkę, to czeka nas pozytywny efekt – zakończył Michał Mieszko Gogol.

źródło: opr. własne, Radio UWM FM